OneDrive jest już dostępny jako aplikacja progresywna. Fani PWA mogą więc zrezygnować z klienta chmury Microsoftu instalowanego ze Sklepu na rzecz lżejszej wersji dostępnej bezpośrednio z przeglądarki.

bEUUGmmt

Aby pobrać OneDrive'a PWA wystarczy zalogować się na swoje konto w chmurze online, a następnie pozwolić przeglądarce na instalację. Zależnie od wykorzystywanego programu, może to przebiegać nieco inaczej. W Edge'u na przykład (na zrzucie ekranu powyżej) o możliwości instalacji PWA informuje ikona na pasku adresu. W Chrome można zaś wybrać opcję "Zainstaluj aplikację Microsoft OneDrive..." z menu przeglądarki.

Obsługa OneDrive'a PWA jest identyczna z wersją online. Aplikacja jest w praktyce opakowaniem interfejsu, który użytkownicy znają z sieci, przez co użytkownicy zaznajomieni z wersją online nie będą mieli problemów z obsługą aplikacji progresywnej.

OneDrive PWA
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
OneDrive PWA

Idea aplikacji progresywnych znana jest od lat i ma wiele zalet. Największą dla użytkownika jest stosunkowa lekkość, dzięki połączeniu możliwości sprzętu i bieżącego wczytywania danych z sieci. W przypadku Chrome'a dyskusje na temat PWA, jako o nowatorskim podejściu do aplikacji, toczyły się już w 2015 roku. Dzisiaj aplikacje progresywne, choć wciąż nie są nadzwyczajnie popularne, nikogo już nie dziwią.

bEUUGmmv
YouTube PWA istnieje, choć łatwo to przeoczyć – można już instalować
YouTube PWA istnieje, choć łatwo to przeoczyć – można już instalować

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (28)
bEUUGmnr