Microsoft OneDrive dostępny jako PWA - zainstalujesz wprost z przeglądarki

Microsoft OneDrive jako PWA
Microsoft OneDrive jako PWA
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

18.09.2021 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

OneDrive jest już dostępny jako aplikacja progresywna. Fani PWA mogą więc zrezygnować z klienta chmury Microsoftu instalowanego ze Sklepu na rzecz lżejszej wersji dostępnej bezpośrednio z przeglądarki.

Aby pobrać OneDrive'a PWA wystarczy zalogować się na swoje konto w chmurze online, a następnie pozwolić przeglądarce na instalację. Zależnie od wykorzystywanego programu, może to przebiegać nieco inaczej. W Edge'u na przykład (na zrzucie ekranu powyżej) o możliwości instalacji PWA informuje ikona na pasku adresu. W Chrome można zaś wybrać opcję "Zainstaluj aplikację Microsoft OneDrive..." z menu przeglądarki.

Obsługa OneDrive'a PWA jest identyczna z wersją online. Aplikacja jest w praktyce opakowaniem interfejsu, który użytkownicy znają z sieci, przez co użytkownicy zaznajomieni z wersją online nie będą mieli problemów z obsługą aplikacji progresywnej.

OneDrive PWA
OneDrive PWA© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Idea aplikacji progresywnych znana jest od lat i ma wiele zalet. Największą dla użytkownika jest stosunkowa lekkość, dzięki połączeniu możliwości sprzętu i bieżącego wczytywania danych z sieci. W przypadku Chrome'a dyskusje na temat PWA, jako o nowatorskim podejściu do aplikacji, toczyły się już w 2015 roku. Dzisiaj aplikacje progresywne, choć wciąż nie są nadzwyczajnie popularne, nikogo już nie dziwią.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)