YouTube PWA istnieje, choć łatwo to przeoczyć – można już instalować

YouTube jest już dostępny jako PWA, fot. Oskar Ziomek
YouTube jest już dostępny jako PWA, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

25.01.2021 16:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube niepostrzeżenie zyskał aplikację progresywną i zachęca wszystkich do jej instalacji. Co zabawne, w niektórych przypadkach łatwo to przeoczyć, bowiem przeglądarka może zablokować wyskakujące okienko z tą informacją. YouTube PWA pozwoli szybciej trafić na ulubione kanały bez ręcznego otwierania przeglądarki.

Aplikacje progresywne to nic innego jak swego rodzaju połączenie możliwości przeglądarek i programów działających offline. Część niezbędnych do działania danych przechowywana jest na dysku komputera, dzięki czemu całość może działać nieco sprawniej.

W praktyce, zamiast otwierać wpierw przeglądarkę, a później YouTube'a (czy to z poziomu zakładek, czy po ręcznym wpisaniu adresu), wystarczy kliknąć odrębną ikonę z logo YouTube'a na pulpicie czy pasku zadań, by od razu wyświetlić serwis. Na ekranie pojawi się wówczas nowe okno przeglądarki, ale pozbawione paska zakładek czy typowych klawiszy nawigacyjnych.

Sam układ strony będzie zaś identyczny z tym, jaki znamy z YouTube'a webowego. Funkcjonalność również jest taka sama. Nie ma więc problemu z obsługą jasnego lub ciemnego motywu, przeglądaniem subskrypcji czy przechodzeniem do YouTube Studio dla twórców.

Aby pobrać PWA YouTube'a w przypadku, gdy odpowiedni komunikat nie wyświetla się sam po wejściu na stronę, w przeglądarce Google Chrome najprościej będzie spojrzeć na prawą część paska adresu, gdzie powinien widnieć symbol zablokowanego okienka. Po jego kliknięciu komunikat będzie już dostępny na ekranie. Wystarczy nacisnąć "Zainstaluj".

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)