Microsoft OneDrive: koniec synchronizacji w Windows 7 i 8 w marcu 2022 r.

Microsoft OneDrive: koniec synchronizacji w Windows 7 i 8 w marcu 2022 r.

OneDrive
OneDrive
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
08.11.2021 13:30

OneDrive przestanie synchronizować pliki w Windows 7, 8 i 8.1 w marcu 2022 roku. Od tego momentu w komputerach z tymi systemami chmura będzie dostępna tylko z poziomu przeglądarki. Synchronizacja jest zarezerwowana dla Windowsa 10 i 11.

Na forum Microsoftu pojawił się wpis informujący o planowanym zakończeniu obsługi OneDrive'a w komputerach z Windows 7, 8 oraz 8.1. Chodzi o finalne zaprzestanie wsparcia aplikacji desktopowej - a w praktyce także synchronizacji plików. Program w wersji dla użytkowników indywidualnych nie będzie dostawać aktualizacji już od 1 stycznia 2022 roku.

Microsoft podaje wprost, że użytkownicy, którzy liczą na automatyczną synchronizację OneDrive'a powinni zaktualizować swoje systemy operacyjne przynajmniej do Windowsa 10. Przypomina przy tym, że wsparcie Windowsa 8 skończyło się w styczniu 2016 roku, a rozszerzone wsparcie Windowsa 7 i 8.1 dobiegnie końca 10 stycznia 2023 roku.

Koniec wsparcia dotyczy wyłącznie aplikacji na desktopy. Wszystkie pliki w OneDrive będą bezpieczne i bez problemu osiągalne przez aplikację webową lub z nowszych systemów. Użytkownicy Windowsa 7 i 8, którzy i tak nie korzystali z synchronizacji i ręcznie pobierali dane z chmury nie muszą więc podejmować żadnych działań.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)