iOSKomunikacja/społecznośćKlienty e-mailMicrosoft Outlook
Microsoft Outlook ikona

Microsoft Outlook

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Outlook jest oficjalnym klientem poczty elektronicznej dla systemu iOS wydanym przez firmę Microsoft. Aplikacja oprócz możliwości synchronizacji maili z wieloma różnymi skrzynkami pozwala również na zarządzanie kontaktami użytkownika i jego kalendarzami. Z jej poziomu możliwy jest ponadto dostęp do plików zgromadzonych w popularnych chmurach internetowych.

Choć program został wydany przez Microsoft, do jego obsługi wcale nie jest potrzebne konto w tej firmie. Outlook domyślnie wspiera skrzynki w ramach serwera Exchange, konta Outlook.com, Gmaila, Apple iCloud, a także pocztę Yahoo. Ponadto możliwe jest dodanie własnych kont w oparciu o dane serwerów POP/IMAP i SMTP. Kolejny atut to wsparcie dla chmur popularnych chmur w tym OneDrive, Dysk Google i Dropbox, dzięki którym użytkownik uzyskuje szybki dostęp do swoich plików. Główne okno przedstawia wiadomości w skrzynce odbiorczej, a gesty przesuwania umożliwiają ich archiwizację i dodanie zaplanowanego spotkania. Wiadomości mogą być filtrowane i wyszukiwane. Rozsuwany panel boczny daje dostęp do folderów ze wszystkich skonfigurowanych kont.

Aplikacja to nie tylko klient poczty elektronicznej, ale również kalendarz pozwalający na sprawdzenie zaplanowanych terminów i umożlwiający dodanie nowych. Outlook synchronizuje kalendarze z usług takich jak Gmail i konto Microsoft, pozwala na ustawianie powiadomień, dodawanie lokalizacji i listy zaproszonych osób. Moduł plików pozwala z kolei uzyskać dostęp do danych zgromadzonych w ramach wszystkich załączników i chmur internetowych. Inny odpowiedzialny za kontakty umożliwia sprawdzanie ostatniej poczty, spotkań, a także przesyłanych do konkretnej osoby plików. Program wspiera także możliwości oferowane wraz z iOS 9. Pozwala przeszukiwać maile i kalendarze za pomocą systemowej wyszukiwarki Spotlight oraz obsługuje tryb współdzielenia ekranu z innymi aplikacjami.

Ustawienia programu pozwalają na wybór powiadomień o poczcie i informowanie np. tylko o wiadomościach najważniejszych. Użytkownik może dokładnie konfigurować kalendarze, a także wybierać dźwięki powiadomień. Możliwe jest również konfigurowanie podpisu, zarówno dla wszystkich skrzynek jak i dla każdej z osobna. Program oferuje również bardzo dobre wsparcie dla zegarków Apple Watch.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań1 707
Data aktualizacji26 paź 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Microsoft Outlook ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)