Microsoft pamięta o rynku PC, kolejne gry z Xboksa One uciekają do Windowsa

Microsoft pamięta o rynku PC, kolejne gry z Xboksa One uciekają do Windowsa
17.06.2015 10:39
Microsoft pamięta o rynku PC, kolejne gry z Xboksa One uciekają do Windowsa

Podczas tegorocznych targów E3 sporo mówiło się o przyszłości gier na konsolach, ale tak AMD, jak również Microsoft, nie zapominają o rynku PC. Windows 10 ma wyrażać zaangażowanie firmy w rozrywkę dla komputerowców i jak lepiej popromować DirectX 12 jeśli nie ciekawymi grami? Kolejne produkcje uciekają tym samym z Xboksa One pod kontrolę klawiatur. Chodzi tutaj o Gears of War: Ultimate Edition oraz Killer Instinct.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponieważ oryginalne Gearsy pojawiły się na komputerach rok po ich debiucie na Xboksie 360, wielu fanów serii zastanawiało się, czy usprawniona graficznie reedycja też pójdzie podobnym torem. Tym razem nie powinno być już większego poślizgu. Edycja Ultimate powstaje równocześnie na Xboksa One oraz PC, zaoferuje szczegółowo odświeżoną kampanię z dodatkowymi poziomami i naturalnie bardzo sycącą zabawę wieloosobową. Podczas gdy konsolowcy pograją jednak tylko w Full HD, miłośnicy myszek przy odpowiednim sprzęcie wezmą się za wojnę nawet w niesamowitym 4K.

Microsoft zauważył ponadto, że na PC wciąż brakuje bijatyk. Dlatego przepisuje pod Windowsa 10 również Killer Instinct, wskrzeszoną w 2014 roku markę o długiej tradycji. Co ciekawe, w tym przypadku potwierdzono opcję międzysystemowego grania. Przy okazji powinno to oznaczać możliwość uzyskania za darmo wersji komputerowej bijatyki, jeśli ktoś zakupił ją na Xboksie One, ale to musi jeszcze zostać potwierdzone. W każdym razie amerykańska konsola traci kolejną ważną produkcję na wyłączność na rzecz starszego, poskładanego z różnych części brata. Pewnie będzie lekki płacz...

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W ten właśnie sposób Redmond próbuje przekonać do siebie fanów PC i zachęcić do darmowej przesiadki na Windowsa 10 po premierze systemu. Wie, jak bardzo ważne jest także dla producentów, aby jak najwięcej ludzi korzystało z nowych okienek, a tym samym twórcy mogli skoncentrować się na najnowszych technologiach, typu właśnie DirectX 12. Stare Windowsy to pewna kula u nogi, którą należy odciąć. Równocześnie Microsoft obiecuje więcej gier wydawanych równocześnie na Xboksa One i komputery. Niejeden oddałby wiele, aby móc na klawiaturze pograć nie tyle już w nowsze części Halo, co którąś, nawet starszą Forzę Motorsport. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)