Microsoft podczas MIX 2011 o przyszłości Silverlighta

13.04.2011 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji MIX 2011 Microsoft ujawnia kolejne szczegóły na temat Silverlighta. Wygląda na to, że firma będzie powoli wycofywała się ze swojej technologii.

Silverlight nie radzi sobie najlepiej w Sieci. W porównaniu z technologiami takimi jak Flash czy wchodzący na rynek HTML5 nie jest popularnym rozwiązaniem. Microsoft starał się dotychczas przekonać deweloperów, że jego platforma będzie równie konkurencyjna co dominujące technologie. Teraz jednak zaczyna powoli zwracać się w stronę HTML5. Jak informowaliśmy wczoraj, podczas MIX 2011 pokazano testową wersję Internet Explorera 10. Podczas prezentacji przeglądarki skupiono się przede wszystkim na obsłudze HTML5. A co z Silverlightem?

Powody odchodzenia od Silverligtha wyjaśniał Tom O’Brien z Microsoftu. Stwierdził on, że rozwój standardów takich jak HTML5 sprawia, że są one dużo bardziej wydajne dla deweloperów niż Silverlight. Nie oznacza to jednak, że Microsoft ma zamiar zupełnie zrezygnować ze swojej technologii. Nadal świetnie sprawdza się w dostarczaniu materiałów ograniczonych prawami autorskimi czy obsłudze Smooth Streaming, technologi umożliwającej streaming multimediów bez ich wcześniejszego buforowania. Jutro podczas MIX 2011 zostanie zaprezentowana beta Silverlighta 5. Microsoft chce zarówno dostarczyć nowe narzędzia dla deweloperów, jak i wprowadzić szerzej swoją technologię do Windows Phone 7.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)