Microsoft powalczy ze Slackiem: Skype for Business stanie się Teams?

Microsoft powalczy ze Slackiem: Skype for Business stanie się Teams?

Microsoft powalczy ze Slackiem: Skype for Business stanie się Teams?
08.09.2017 12:25, aktualizacja: 08.09.2017 13:16

Aktualizacja Na potwierdzenie przez Microsoft informacji dotyczących dalszego losu Skype for Business nie musieliśmy długo czekać. Firma oficjalnie ogłosiła, że Skype for Business stanie się Microsoft Teams. Niektórzy użytkownicy mogą już uaktualnić usługę, przechodząc na Teams. Prawdopodobnie wkrótce aktualizacja dla Skype for Business zostanie udostępniona wszystkim osobom.

Narzędzie Teams to odpowiedź Microsoftu na cieszącego się dużą popularnością Slacka. W celu zdobycia nowych użytkowników może zostać wykorzystany Skype for Business, który stanie się Microsoft Teams.

Narzędzie Microsoft Teams zadebiutowało w marcu tego roku i od początku wyraźnie było widać, jakim produktem inspirował się tutaj Microsoft. Otrzymujemy bowiem oprogramowanie, które ma ułatwić komunikację w zespołach pracujących nad wspólnym projektem.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Microsoft z pewnością teraz będzie chciał wypromować swoją usługę i zdobyć część użytkowników Slacka. W tym celu zostanie wykorzystana popularność innych produktów firmy. Jak pisze Mary Jo Foley, której zawdzięczamy wiele sprawdzonych informacji o przyszłości produktów Microsoftu, niektóre osoby korzystające ze Skype for Business zobaczyły wiadomość o planowanych zmianach. W wiadomości pojawiła się informacja, że Skype for Business to teraz Microsoft Teams.

Informacja została usunięta, a Microsoft nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, a także nie ogłosił planowanych zmian. Jednakże połączenie tych dwóch usług jest bardzo prawdopodobne. W końcu w Microsoft Teams wykorzystywany jest już Skype for Business – wideorozmowy wewnątrz zespołu.

Warto jeszcze dodać, że połączenie mogłoby przyczynić się do wzrostu popularności i nawiązania walki ze Slackiem – narzędzie Teams zyskałoby wielu nowych użytkowników Skype for Business. Możliwe, że informacje o połączeniu zostaną ogłoszone na konferencji Ignite 2017, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)