Microsoft pracuje nad serwisem muzycznym?

Microsoft pracuje nad serwisem muzycznym?

09.03.2011 15:56

Czy czeka nas poważna konkurencja dla internetowego sklepu iTunes firmy Apple? Microsoft przygotowuje się do uruchomienia serwisu muzycznego, którego nazwa kodowa brzmi „Ventura”.

Platforma multimedialna Zune jak dotąd nie zdobyła wielkiej popularności wśród internautów, a poza obszarem Stanów Zjednoczonych jest słabo znana. Również w USA króluje e-sklep firmy Apple, w którym można kupować nie tylko muzykę, ale także filmy czy seriale. Zdaniem Mary Jo Foley z ZDNetu, Microsoft nie skreślił swojej usługi, pracuje natomiast nad nowym przedsięwzięciem. Na razie niewiele wiemy na jego temat. Serwis „Ventura” miałby działać w oparciu o platformę online Azure. Wspomina się również o funkcjach ułatwiających odkrywanie materiałów audio i wideo. Więcej szczegółów na ten temat niestety nie zdradzono.

Za pracą nad nowym serwisem muzycznym mógłby przemawiać brak ważniejszych zmian w Zune. Od września ubiegłego roku, kiedy ogłoszono plany dotyczące ekspansji Zune Pass i Zune Marketplace, nie wprowadzono żadnych znaczących zmian. Microsoft w tym czasie skupił się przede wszystkim na rozwoju systemu Windows Phone 7 dla smartfonów. Możliwe, że to tylko cisza przed burzą, a firma z Redmond przygotowuje nową usługę.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)