Microsoft pyta użytkowników, co dalej ze Skype?

Microsoft pyta użytkowników, co dalej ze Skype?
18.10.2011 14:06

Przejęcie Skype przez Microsoft zostało sfinalizowane. Teraz firma zastanawia się, z jakimi usługami zintegrować popularny komunikator internetowy.

Microsoft zakończył zakup Skype i chociaż nowy nabytek musi być jeszcze zatwierdzony przez urzędników (jak na razie uczyniły to FTC i Komisja Europejska), to jednak firma wprowadza już pierwsze zmiany. Przede wszystkim z komunikatora zniknął pasek wyszukiwania Google. Dotychczas był on proponowany podczas instalacji Skype dla systemu Windows. Można spodziewać się, że jego miejsce zajmie autorskie rozwiązanie Microsoftu, czyli Bing. W aktualizacji poprawiono również kilka błędów jak choćby wyciek pamięci w rozszerzeniu dla Firefoksa czy integrację z Windows 8.

Firma z Redmond zastanawia się również, z jakimi usługami i programami zintegrować Skype. Oprócz specjalistycznych badań, firma postanowiła zapytać o to bezpośrednio internautów. Takie pytanie pojawiło się na oficjalnym koncie komunikatora. Microsoft chce w ten sposób zebrać opinie na temat zakupionej usługi. Jak dotąd nie wiadomo jeszcze, w jakich produktach można spodziewać się integracji ze Skype. Przewidywane są między innymi konsole Xbox czy smartfony z systemem Windows Phone - a także najnowszy system Windows 8, który ma być dostępny również dla tabletów. Komunikator mógłby zostać wprowadzony poza tym do Outlooka czy Lync.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)