Microsoft pyta użytkowników, co dalej ze Skype?

18.10.2011 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przejęcie Skype przez Microsoft zostało sfinalizowane. Teraz firma zastanawia się, z jakimi usługami zintegrować popularny komunikator internetowy.

Microsoft zakończył zakup Skype i chociaż nowy nabytek musi być jeszcze zatwierdzony przez urzędników (jak na razie uczyniły to FTC i Komisja Europejska), to jednak firma wprowadza już pierwsze zmiany. Przede wszystkim z komunikatora zniknął pasek wyszukiwania Google. Dotychczas był on proponowany podczas instalacji Skype dla systemu Windows. Można spodziewać się, że jego miejsce zajmie autorskie rozwiązanie Microsoftu, czyli Bing. W aktualizacji poprawiono również kilka błędów jak choćby wyciek pamięci w rozszerzeniu dla Firefoksa czy integrację z Windows 8.

Firma z Redmond zastanawia się również, z jakimi usługami i programami zintegrować Skype. Oprócz specjalistycznych badań, firma postanowiła zapytać o to bezpośrednio internautów. Takie pytanie pojawiło się na oficjalnym koncie komunikatora. Microsoft chce w ten sposób zebrać opinie na temat zakupionej usługi. Jak dotąd nie wiadomo jeszcze, w jakich produktach można spodziewać się integracji ze Skype. Przewidywane są między innymi konsole Xbox czy smartfony z systemem Windows Phone - a także najnowszy system Windows 8, który ma być dostępny również dla tabletów. Komunikator mógłby zostać wprowadzony poza tym do Outlooka czy Lync.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (49)
Zobacz także