MacOSNarzędziaNarzędzia administracyjne i internetoweMicrosoft Remote Desktop
Microsoft Remote Desktop ikona

Microsoft Remote Desktop10.0.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Microsoft Remote Desktop to program, który pozwala połączyć się do komputera z systemem Windows i pracować na nim zdalnie. Program wykorzystuje mechanizmy znane jako RemoteFX, dzięki którym wizualnie praca na zdalnym komputerze nie musi odbiegać od pracy lokalnej.

Program pozwala zapisać kilka konfiguracji połączeń z różnymi parametrami. Można zdecydować o rozdzielczości przesyłanego obrazu, zachowaniu trybu pełnoekranowego, dostępie do drukarek, odtwarzaniu dźwięku i tym podobnych. Ustawienia można wprowadzać ręcznie lub importować z dostarczonego pliku.

Dostęp do danych i aplikacji jest zabezpieczony przez Network Layer Authentication (NLA). Program pozwala operować na wielu monitorach, co jest szczególnie przydatne podczas prowadzenia prezentacji. Poprawiona względem poprzedniego klienta kompresja danych pozwala korzystać z lepszej jakości obrazu i dźwięku podczas zdalnego połączenia. Drukarki ze zdalnego Windowsa mogą być dostępne na Macu, a pliki z Maca można udostępnić Windowsowi.

By skonfigurować swój komputer z Windowsem do połączeń przez Remote Desktop warto sięgnąć po program Remote Desktop assistant.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań3 675
Data aktualizacji30 lis 2017
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Microsoft Remote Desktop ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)