Microsoft robi porządek w sklepie Windows. Koniec ze śmieciowymi aplikacjami?

Microsoft robi porządek w sklepie Windows. Koniec ze śmieciowymi aplikacjami?

28.08.2014 19:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sklep Windows ciągle się rozrasta, aczkolwiek nie może się on pochwalić dużą liczbą aplikacji. Prócz problemów z ilością oprogramowania w swoim markecie, Microsoft zmaga się również z ich niską jakością. Pisaliśmy kilka dni temu o dużej liczbie aplikacji typu scamware w sklepie Windows, sugerując, że bez radykalnych zmian, centrum oprogramowaniem w najbliższym czasie może stać się śmietnikiem. Wszystko wskazuje na to, iż Redmond widzi problem i małymi krokami będzie starało się go rozwiązać. Taką iskierką nadziei są pierwsze generalne porządki, jakie przeprowadza Microsoft w kwestii aplikacji dodawanych do marketu.

Mimo iż każda aplikacja przed udostępnieniem w markecie jest sprawdzana przez testerów, nadal możemy spotkać się z oprogramowaniem, które chce wyłudzić pieniądze od nieświadomych niczego użytkowników. Microsoft widząc ten problem i duże poruszenie użytkowników, niezadowolonych z takiego stanu rzeczy, postanowił działać. Redmond przedstawiło zmienione wytyczne odnośnie szczegółowych opisów aplikacji dodawanych przez deweloperów. Obecnie tytuł, kategoria czy nawet ikona nie mogą wprowadzać błąd co do funkcji, jakie posiada program. Owe ustalenia dotyczą marketów dla Windows i Windows Phone.

Obraz

Sklep Windows został dodatkowo przeskanowany pod kątem nowych wytycznych, aby wykryć oprogramowanie, które nie spełnia obecnych wymogów. Autorzy, których opisy aplikacji niezamierzenie wprowadzały w błąd, dostali powiadomienia o przymusie zmiany tych informacji. Ponadto usunięto ponad 1 500 programów, których deweloperzy z premedytacją wprowadzali w błąd klientów, w celu osiągnięcia różnych korzyści, w tym majątkowych (oszukani użytkownicy dostaną zwrot wydanych pieniędzy).

Porządki w sklepie Windows są dobrym znakiem na przyszłość. Liczymy, że Redmond będzie systematycznie sprawdzało aplikacje w markecie, ale przede wszystkim podniesie jakość weryfikacji oprogramowania. Dodatkowo poprawić można by wyszukiwanie, aby bazując na reputacji i komentarzach użytkowników, uchronić osoby przed śmieciowymi programami. Warto również odnotować, że wszelakie konkursy organizowane przez Microsoft na pisanie aplikacji do marketu Windows i Windows Phone, wymagają już tworzenia wysokiej jakości oprogramowania, co nie było niezbędne przy starcie sklepu Windows Phone 7, gdzie liczyła się tylko ilość. Mamy nadzieję, że to nie koniec radykalnych zmian, mających na celu wyczyszczenie marketu Windows i Windows Phone ze śmieciowego oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)