Microsoft skupia się na klawiaturach: firma przejmuje „uczącą się” SwiftKey

Microsoft skupia się na klawiaturach: firma przejmuje „uczącą się” SwiftKey

03.02.2016 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft w sferze urządzeń multimedialnych skupia się ostatnio raczej na oprogramowaniu, a konkretniej publikowaniu aplikacji na systemy operacyjne inne, niż mobilny Windows. Było tak choćby w przypadku pomysłowej klawiatury wirtualnej WordFlow, która w pierwszej kolejności trafi na iOS-a, potem na Androida. Microsoft idzie za ciosem w rozwoju metod wprowadzania: przejął właśnie firmę odpowiedzialną za rozwój popularnej SwiftKey.

SwiftKey to jedna z najpopularniejszych alternatywnych klawiatur na Androidzie i iOS-ie. Jej sukces leży między innymi w analizowaniu używanych przez użytkownika słów, które później mogą stanowić materiał dla sugestii. Jeżeli zatem użytkownik nagminnie używa jakiegoś wyrazu, to z czasem SwiftKey nauczy się jego zwyczajów na tyle skutecznie, że zamiast wpisywania, wystarczy tylko wybranie spośród sugestii wyświetlanych nad układem klawiatury.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak komunikat na oficjalnym blogu. Pomysłodawcy i twórcy SwiftKey, Jon Reynolds i Ben Medlock, ograniczyli się w nim do wyrażenia radości z możliwości pracy pod egidą Microsoftu.

Obraz

Bardziej istotna jest jednak deklaracja, że praca nad ich klawiaturą nie zostanie porzucona, zapowiedzieli nawet, że aplikacje na Androida i iOS-a pozostaną darmowe i ich rozwój będzie mógł być kontynuowany na nowe i innowacyjne sposoby.W ciągu ostatnich kilku tygodni po raz kolejny informujemy o pracach lub działaniach Microsoftu, poświęconych wirtualnym klawiaturom. Oprócz wspomnianego WordFlow, pojawiły się przecież także informacje o wyposażonych w wyświetlacz E Ink okładkach dla Lumii, które również będą mogły służyć jak klawiatury. Trudno stwierdzić, że taka zbieżność jest dziełem przypadku, jednak z pewnością będziemy to mogli stwierdzić dopiero w przyszłości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)