Microsoft Solitaire Collection – klasyczne pasjanse z Windowsa na Androidzie i iOS-ie

Microsoft Solitaire Collection – klasyczne pasjanse z Windowsa na Androidzie i iOS‑ie

Microsoft Solitaire Collection – klasyczne pasjanse z Windowsa na Androidzie i iOS-ie
24.11.2016 13:54, aktualizacja: 24.11.2016 22:39

Kolejna aplikacja Microsoftu trafiła właśnie na mobilne systemy operacyjne Android i iOS. Tym razem nie są to akcesoria, komunikatory czy mobilny pakiet biurowy, lecz gra. I to kultowa: na smartfonach można już bowiem ułożyć klasyczne, znane z Windowsa, pasjanse.

Microsoft Solitaire Collection zawiera pięć gier karcianych: Klondike, Spider, FreeCell, Pyramid i TriTeaks. Każda z nich w dodatku ma klika wariacji: w ustawieniach możemy wybrać jeden z rzeczywistych stosowanych w kasynach systemów punktowania, a także określić dodatkowe reguły gry. Bardziej doświadczeni gracze mogą także wyłączyć samouczki i pomocne komunikaty.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Mimo że kolejne kolumny kart mogą się wydawać trudne w obsłudze na ekranie dotykowym o kilkucalowej powierzchni, to obsługa przebiega bezproblemowo. Ponadto Microsoft Solitaire Collection automatycznie skaluje pasjansa po rozpoznaniu zmiany orientacji ekranu, co czyni rozgrywkę jeszcze wygodniejszą.

Wraz z udostępnieniem klasycznych pasjansów jako aplikacji mobilnej, Microsoft uruchomił dodatkowe możliwości – dostępne są między innymi aktualizowane codziennie wzywania, statystyki rozgrywki, czy dodatkowe funkcje społecznościowe, do których dostęp można uzyskać po zalogowaniu się. Ponadto dzięki mikropłatnościom otrzymać można dodatkowe bonusy, ułatwiające ułożenie pasjansa.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W sklepie Google Play czy Apple Store znalazłyby się pewnie znacznie ciekawsze i bardziej zaawansowane gry karciane i pasjanse, jednak Microsoft wygrywa tutaj sentymentem. Możliwość ułożenia klasycznego pasjansa pająka z całą pewnością odkurzy dawne sentymenty urzędników użytkowników sysemu Microsoftu. Microsoft Solitaire Collection w wersji na iOS-a i Androida znaleźć już można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)