Microsoft szykuje własny program do tworzenia muzyki

Microsoft szykuje własny program do tworzenia muzyki

18.09.2017 16:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy Microsoft może poradzić sobie na wymagającym rynku programów do komponowania i tworzenia muzyki? Najwyraźniej ktoś jest dobrej myśli, bo pojawiło się ogłoszenie o pracę sugerujące, że taki program jest w przygotowaniu. Prawdopodobnie w końcu ruszyły prace nad Groove Music Makerem, który na chwilę pojawił się na prezentacji Windows 10 Creators Update w zeszłym roku.

Trzeba tu przyznać, że Microsoftowi przyda się taki program – w końcu Creators Update zobowiązuje do spełniania wymagań kreatywnych użytkowników. Podczas gdy Apple nieźle sobie radzi z Garage Bandem dla hobbystów i Logic Pro dla bardziej zaawansowanych, użytkownicy Windowsa muszą sięgać po rozwiązania innych producentów. To się oczywiście wiąże z pewnym ryzykiem. Skoro i tak szukają innego programu, równie dobrze mogą poszukać komputera innego niż Surface, a może nawet z innym systemem niż Windows.

W ogłoszeniu można przeczytać, że Microsoft szuka osób z doświadczeniem z budowaniu produktów najlepszych w tej klasie, które chcą być „przyszłością tworzenia muzyki w wielu wymiarach”. Poszukiwani są inżynierowie dźwięku i menedżerowie projektów, zdolni poprowadzić zespół do wyznaczonego celu. Wymagania obejmują rozeznanie w dziedzinie dźwiękowych stacji roboczych, teorii muzyki, cyfrowego przetwarzania sygnału lub szeroko pojętej produkcji audio. W cenie jest też doświadczenie w tworzeniu algorytmicznie generowanej muzyki, można więc przypuszczać, że w przygotowaniu są narzędzia do proceduralnego generowania podkładu lub zaawansowanego samplowania. Poprzeczka stoi wysoko, ale warto być dobrej myśli.

Microsoft pisze o „niesamowitych, nowych doświadczeniach”, ale nie zdradza, co kryje się za tym górnolotnym określeniem. Na pewno w planach jest poprawienie aplikacji Groove Music, by dogoniła współczesne programy do słuchania muzyki. Co dalej? Nieco wskazówek dostarcza nam Story Remix – automat składający filmy z najlepszych zdaniem SI ujęć. Możliwe, że na podstawie biblioteki muzycznej użytkownika powstanie perfekcyjna playlista na imprezę lub do pracy, co uczyniłoby z Groove Music niezły program dla DJ-ów amatorów.

Chciałoby się jednak czegoś więcej, niż poszerzania możliwości programu do konsumpcji muzyki i zapewne to też na nas czeka. Podczas prezentacji Creators Update zobaczyliśmy nowości, które powoli wchodzą w życie, nie ma więc powodu, by i Groove Music Maker nie miał powstać. Wnioskując po krótkich przebitkach możemy oczekiwać, że będzie to wielościeżkowy program do komponowania i produkcji muzyki z użyciem wirtualnych instrumentów lub analogowych nagrań. Rozwój Windowsa i komputerów Microsoftu zmierza w kierunku szeroko pojętej wolności tworzenia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)