Microsoft szykuje zmiany: Cortana przestanie działać, ale będzie wsparcie dla innych asystentów

Microsoft szykuje zmiany: Cortana przestanie działać, ale będzie wsparcie dla innych asystentów

fot. gettyimages
fot. gettyimages
17.11.2019 15:09

Microsoft poinformował, że kończy ze wsparciem dla Cortany na urządzeniach mobilnych w niektórych krajach. Cortana przestanie działać po 31 stycznia 2020 roku, a zmiany będą dotyczyły dużej części krajów poza USA.

Microsoft wyraźnie planuje zmienić strategię rozwoju swojego asystenta głosowego, co odczują użytkownicy Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Chin, Indii, Meksyku, Niemiec i Hiszpanii. Firma poinformowała, że w tych krajach Cortana, ani żadne powiązane z nią aplikacje nie będą dłużej wspierane i zostaną wyłączone. Na razie Microsoft nie podał, czy zmiany będą obowiązywać w większej ilości krajów.

Chociaż Cortana nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem w Polce, to decyzja Microsoftu jest mimo wszystko ciekawa. Firma poinformowała, że zmiany są spowodowane przesunięciem prac nad asystentem głosowym, tak by stanowił lepsze wsparcie dla produktów Microsoft 365. Jednocześnie nie będzie już próbować przejmować pozycji pozostałych asystentów głosowych dostępnych na rynku. Microsoft zapewnił również, że będzie wyraźniej wspierał rozwój asystenta Amazona - Alexy na systemach Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)