Amazon Alexa

Strona główna Android Akcesoria Asystenty głosowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Amazon Alexa służy do sterowania urządzeniami Amazonu (Echo, Dot i Tap), na których działa wirtualna asystentka – Alexa. Aplikacja służy do konfiguracji urządzeń, wydawania im poleceń, a także daje dostęp do niektórych zaawansowanych funkcji.

Aplikacja łączy się z urządzeniami za pośrednictwem WiFi. Zaraz po uruchomieniu zobaczymy instrukcję, która przeprowadzi przez pierwszą konfigurację urządzenia Amazonu i asystentki. Wszystkie interakcje z Alexą są automatycznie prezentowane w aplikacji, gdzie zobaczymy dodatkowe informacje. Ponadto można tu łatwo zarządzać listami, alarmami, muzyką i innymi osobistymi danymi.

Możliwości aplikacji są bardzo szerokie. Korzystając ze sterowania głosowego po angielsku lub niemiecku można zapisać listę zakupów, sterować odtwarzaniem muzyki, poznać najświeższe wiadomości, słuchać radia, ustawiać przypomnienia i wiele innych. Alexa działa w chmurze i z czasem uczy się lepiej rozumieć właściciela.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Alexa świadkiem w sprawie o zabójstwo? Uczymy asystentkę wzywania pomocy

9
29.12.2016  •  Maciej Olanicki

W ostatnim czasie o głośniku Amazon Echo i asystentce Alexa głośnio zrobiło się w kontekście zabójstwa Victora Collinsa w Bentonville, w stanie Arkansas. Tamtejsza policja zwróciła się do Amazonu z żądaniem udostępnienia danych, jakie zebrał zainstalowany w tym pomieszczeniu głośnik. Jak wiadomo nasłuchuje on nieustannie w oczekiwaniu na słowo, które wybudzi głośnik i asystentkę. Na tej podstawie policjanci założyli, że Aleksa mogła nagrywać dźwięki momencie dokonania zabójstwa, zaś materiał dowodowy jest przechowywany na serwerach Amazonu. Korporacja odmówiła, oferując w zamian takie…

Amazon Echo Dot: pierwsze chwile z asystentką Alexa

15
06.12.2016  •  Maciej Olanicki

Amazon Echo Dot to kompaktowy wariant głośnika z asystentką Alexa. Niewielkie gabaryty nie powinny nikogo zmylić, możliwości urządzenia są ogromne, a pod niepozorną obudową kryje się potęga usług webowych Amazonu i firm trzecich. Z Aleksą można porozmawiać w języku angielskim lub niemieckim, jednak świetnie radzi sobie ona z przetwarzaniem wymowy dalekiej od nosicieli języka. Oficjalnie urządzenie nie jest sprzedawane w Polsce, niedostępna w Google Play jest także aplikacja umożliwiająca konfiguracją Amazon Echo Dot. Ale przecież dla chcącego nic trudnego. Amazon Echo Dot można zakupić w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 05.12.2017 14:34

Witam, w jaki sposób mogę ściągnąć aplikację amazon alexa na iPhona? App Store polski nie ma tej aplikacji. Jakieś sprytne pomysły? Zamiana konta na amerykańskie bądź angielskie nie wchodzi w grę.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza