Microsoft Teams lata za konkurencją. Dopiero teraz otrzymuje tryb offline

Microsoft Teams lata za konkurencją. Dopiero teraz otrzymuje tryb offline

Microsoft Teams otrzymał ważną funkcję /fot. GettyImages
Microsoft Teams otrzymał ważną funkcję /fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
06.10.2020 12:00

Microsoft Teams otrzymał funkcję, która w innych komunikatorach jest już dostępna od dawna. Nareszcie można korzystać z aplikacji w trybie offline. Pozwoli to między innymi na czytanie oraz tworzenie wiadomości, bez potrzeby łączenia się z siecią.

Teams to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Służy głównie jako aplikacja dla firm lub szkół, pomagająca komunikować się poprzez czat tekstowy, wiadomości prywatne oraz wideo/audio rozmowy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przybyło jej wielu użytkowników, niestety ze względu na pandemię. W kwietniu Microsoft chwalił się aż 1000-krotnym zwiększeniem liczby połączeń wideo w usłudze Teams.

Są plusy i minusy tej sytuacji. Już na początku marca serwery Microsoftu nie wytrzymywały obciążenia. Wielokrotnie dostęp do usługi Teams był ograniczony lub wręcz niemożliwy. Niedawno sytuacja zaczęła się powtarzać, na co mógł mieć wpływ rozpoczynający się nowy rok akademicki.

Microsoft Teams próbuje nadążyć za konkurencją – dostaje podstawową funkcję

Microsoft zaczął też dynamiczniej rozwijać funkcje swojego narzędzia. Najnowszą funkcją w Microsoft Teams będzie obsługa trybu offline. Umożliwia użytkownikom przeglądanie czatów, kanałów czy przypiętych wiadomości bez konieczności łączenia się z siecią. Teams pozwoli także na stworzenie wiadomości w trybie offline, a ta zostanie automatycznie przesłana w momencie, gdy aplikacja uzyska połączenie z internetem.

Użytkownicy domagali się wprowadzenia tej funkcji od 2018 roku. Na stronie Microsoft Teams User Voice była jedną z najczęściej wybieranych opcji. Firma poinformowała o pracach nad wprowadzeniem tego rozwiązania już rok temu, ale nie zapowiadano, kiedy funkcja wejdzie w życie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)