Microsoft Teams stanie się bazą do tworzenia autorskiego środowiska metaverse - na podobnej zasadzie, jak planuje to odpowiedzialna za Facebooka firma Meta. Chodzi o stworzenie wirtualnego świata z awatarami 3D, które będą reprezentować użytkowników.

bETZesIB

O planowanym kierunku rozwoju Teamsa poinformowano podczas konferencji Ignite 2021. Jak podsumowuje serwis wirtualnemedia.pl, Microsoft planuje stworzyć kilka środowisk, które będą oferować różne funkcje. Podstawowym elementem komunikacji będzie zaś awatar (zarówno w wersji 2D i 3D), reprezentujący realnego użytkownika w wirtualnym świecie.

Od strony technicznej, co nie powinno być zaskoczeniem, całość będzie wykorzystywać chmurowe rozwiązania Microsoftu. Dla użytkowników będzie to natomiast nowe środowisko komunikacji, które w dobie popularności pracy zdalnej może się stać kolejnym krokiem po dzisiejszych wideokonferencjach. Zakłada się, że praca mogłaby odbywać się wyłącznie w wirtualnym świecie kontrolowanym przez użytkownika.

Microsoft Edge oficjalnie na Linuksie. Przeglądarkę można już pobrać
Microsoft Edge oficjalnie na Linuksie. Przeglądarkę można już pobrać
bETZesID

Microsoft podaje, że już na starcie w Teams znajdzie się też kilka wirtualnych obiektów, które będzie można wykorzystać podczas spotkań. Docelowo można zaś będzie dodawać własne, takie jak tablice czy wyświetlacze. Zgodnie z założeniem, wirtualny świat będzie dostępny nie tylko na ekranie; użytkownicy będą mogli stać się jego częścią, o ile wykorzystają gogle VR.

Pierwsza wersja Microsoft Teams wyposażona w funkcje stawiające podstawę metaverse ma się pojawić na rynku w pierwszej połowie 2022 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (43)
bETZesJz