Microsoft też obniżył sugerowaną cenę Xboksa One na Polskę

Microsoft też obniżył sugerowaną cenę Xboksa One na Polskę

Microsoft też obniżył sugerowaną cenę Xboksa One na Polskę
31.10.2015 17:59

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Microsoftu po tym, jak Sony potwierdziło spadek ceny PlayStation 4 w naszym kraju. Również Xboksa One zleciał szybciutko na niższy pułap sugerowany. Za podstawowy zestaw 500 GB z grą w pakiecie zapłacimy teraz oficjalnie około 1499 złotych. Edycja z większym dyskiem 1 TB to wydatek tylko sto złotych większy. Cena ostateczna zależy jednak oczywiście od sprzedawców.

Obraz

Tak naprawdę więc z punktu widzenia łowców okazji zmieniło się niewiele, bowiem amerykańską konsolę przy odrobinie wnikliwości jeszcze przed tą obniżką dało się nabyć za około 1350 złotych. W tej chwili też w sieci znajdziecie takie oferty. Co innego oczywiście specjalne zestawy limitowane, których Microsoft przygotował na okres przedświąteczny trochę. Te są dostępne w sklepach bliżej cen sugerowanych, więc faktycznie trochę mniej wydacie na edycję konsoli z Forzą Motorsport 6 czy wersji wypuszczonej z okazji premiery Halo 5: Guardians. Za moment do sprzedaży wejdą ponadto zestawy z Falloutem 4 oraz oczywiście Rise of the Tomb Raider z Larą Croft.

Trudno nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z dynamicznymi przepychankami marketingowymi w wykonaniu wielkich konkurentów, w dodatku dość wcześnie, bo szał na zakupy gwiazdkowe jeszcze na dobre się nie zaczął. Po dwóch latach obecności obu systemów nowej generacji na rynku poszczególne sprzętowe propozycje nazbierały już niezły zestaw tytułów wartych zakupu wraz z konsolą, a ważni producenci gier wreszcie przestawili się praktycznie w całości na Xboksa One z PS4. Nie wliczając w to rzecz jasna wersji komputerowych, często jednak traktowanych już niestety po macoszemu. Microsoft mocno promuje do tego współpracę z Windowsem 10, przypominając przy okazji o odświeżeniu całego interfejsu, które nastąpi 12 listopada oraz wprowadzeniu wstecznej kompatybilności. Od listopada wszystkie darmowe gry z Games with Gold dla Xboksa 360 będą również działać w końcu na One. Skusicie się więc na konsolę?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)