iOSEdukacja i naukaSłowniki i translatoryMicrosoft Translator
Microsoft Translator ikona

Microsoft Translator23.3.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Microsoft Translator jak sama nazwa wskazuje jest translatorem stworzonym przez firmę Microsoft. Aplikacja pozwala tłumaczyć wprowadzony tekst, jak i wypowiedziane przez nas zdania. Obsługuje również moduł czatu, w którym możliwe jest komunikowanie się z nawet 100 osób w rodzimym języku (wiadomości są "w locie" tłumaczone na języki docelowe rozmówców). Z opcji tej można skorzystać również w obrębie jednego urządzenia, aby skorzystać z programu jak ze standardowego tłumacza z lektorem.

Interfejs programu jest prosty, a zarazem ładny i intuicyjny. Na ekranie głównym ujrzymy przyciski aktywujące mikrofon, klawiaturę, przenoszące nas do historii, ustawień oraz przypiętych tłumaczeń. Ostatni z nich pozwala stworzyć gotową listę najbardziej przydatnych wyrazów, zwrotów i zdań.

Domyślnie Microsoft Translator sam rozpoznaje język w jakim wprowadzamy czy też dyktujemy tekst, ale w razie pomyłki, możemy go ręcznie zmienić, tak jak i język docelowy. Proces tłumaczenia odbywa się przy pomocy serwerów Microsoftu, dlatego niezbędne jest połączenie z siecią. Dostępna jest również opcja tłumaczenia tekstu, który zostanie rozpoznany na zdjęciu, wykonanym wcześniej przy pomocy wbudowanego w urządzenie aparatu.

Moduł tłumaczący z polskiego na angielski podczas testów sprawował się dobrze, choć czasem miewał problemy ze zrozumieniem bardziej skomplikowanych słów. Aplikacja Microsoft Translator dostępna jest za darmo, w tym dla zegarków Apple Watch.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań886
Data aktualizacji31 maj 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Microsoft Translator ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)