Microsoft udostępnia PivotViewer

Grzegorz Niemirowski

30.06.2010 22:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępnił kontrolkę PivotViewer, ułatwiającą wizualizację dużych zbiorów danych w aplikacjach webowych Silverlight.

PivotViewer został opracowany przez dział Live Labs w Microsofcie. Jego zadaniem jest prezentacja dużych kolekcji danych w sposób ułatwiający ich analizę i porządkowanie. Pozwala przejść od widoku ogólnego do szczegółów poszczególnych elementów. Jest to więc kontynuacja nawigacji "od ogółu do szczegółu", której przykłady mogliśmy obejrzeć podczas prezentacji na ostatnim HotZlocie. W zamyśle Microsoftu dane mają stać się interfejsem użytkownika, eliminując takie elementy jak menu czy pola wyboru. PivotViewer projektowany jest pod kątem aplikacji webowych, służących do prezentacji bibliotek danych oraz analizowania pod różnym kątem, np. business intelligence. Ma być też wygodnym interfejsem nawigacyjnym. Udostępniane funkcje API pozwalają dostosować kontrolkę do swoich potrzeb. Dane importowane są z formatu XML.

Z działaniem PivotViewera można się zapoznać na stronie oficjalnej dzięki krótkim filmikom. Został też już wdrożony w funkcji wyszukiwania wizualnego w dziale Wedding Venues portalu hitched.co.uk.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)