Microsoft usuwa Panel Sterowania po kawałku. Znika Wygląd i personalizacja

Microsoft usuwa Panel Sterowania po kawałku. Znika Wygląd i personalizacja

Microsoft usuwa Panel Sterowania po kawałku. Znika Wygląd i personalizacja
10.01.2017 15:38, aktualizacja: 11.01.2017 11:13

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft chce pozbawić Windowsa Panelu Sterowania. Jeszcze w listopadzie 2015 roku informował o tym Brandon LeBlanc z Microsoftu. Stwierdził on, że docelowo anachroniczny i niedostosowany do obsługi za pomocą dotyku Panel Sterowania zostanie w całości zastąpiony przez uniwersalne Ustawienia. Właśnie możemy obserwować kolejny etap tego procesu.

W najnowszej kompilacji Windowsa 10 przeznaczonej dla członków programu Windows Insider, zaszła kluczowa zmiana w Panelu Sterowania. I nie chodzi tutaj bynajmniej o uporządkowanie kategorii, co zapewne wielu powitałoby z entuzjazmem, a o usunięcie stamtąd menu kompozycji. A można założyć, że był to dotychczas jeden z najczęstszych powodów odwiedzania Panelu Sterowania przez niezaawansowanych użytkowników.

Obraz

Microsoft nie kryje zresztą swojej motywacji i potwierdza, że przeniesienie ustawień kompozycji z Panelu Sterowania ma na celu konsolidację wykorzystywanego przez lata menu konfiguracyjnego i nowych Ustawień. Oczywiście w praktyce będzie to oznaczało stopniowe pozbawianie Panelu Sterowania kolejnych funkcji i implementacji w Ustawieniach.

Nowe menu kompozycji zainteresowani mogą w podkategorii Personalizacja. Można tam wybrać tapetę, kolor akcentów, dźwięki, a także kursor. Oczywiście zastosować można także jedną z przygotowanych kompozycji. Całość prezentuje się całkiem czytelnie, czy jednak jest wygodniejsza, niż to miało w przypadku Panelu Sterowania, pozostawiamy subiektywnej ocenie.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (140)