Microsoft wprowadzi ekran wyboru przeglądarki

Microsoft wprowadzi ekran wyboru przeglądarki

19.02.2010 14:50, aktualizacja: 19.02.2010 19:09

Microsoft zapowiedział dzisiaj, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się testy okna wyboru przeglądarki dla systemu Windows. Będą mogli w nich wziąć udział zewnętrzni testerzy z Europy.

Z powodu oskarżeń o praktyki monopolistyczne Microsoft został zobowiązany przez Komisję Europejską do udostępnienia w europejskich kopiach systemu Windows możliwości wyboru przeglądarki internetowej. W grudniu zeszłego roku doszło do ugody, na mocy której firma z Redmond zobowiązała się spełnić żądania Komisji. Podczas instalacji systemu użytkownik będzie mógł wybrać przeglądarkę internetową spośród kilku losowo wybranych propozycji.

Testy rozpoczną się w przyszłym tygodniu w trzech europejskich państwach: Anglii, Belgii i Francji. Użytkownicy będą sprawdzali działanie okna losowo prezentującego kilka przeglądarek internetowych, które będzie można zainstalować w systemie Windows. Usługa będzie dostępna przez aktualizację oprogramowania w Windows Update. Skorzystać będą z niej mogli właściciele Windows XP, Vista i Windows 7. Jeśli użytkownik będzie już posiadał przeglądarkę Internet Explorer przypiętą do pasku zadań, aktualizacja automatycznie usunie ją.

Według zapowiedzi Microsoftu, możliwość wyboru przeglądarki w systemie Windows zostanie wprowadzona w Europie na początku marca tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)