Microsoft wprowadzi funkcje z Kinecta do Windows 8?

Microsoft wprowadzi funkcje z Kinecta do Windows 8?

22.04.2011 13:37, aktualizacja: 22.04.2011 14:16

Pojawiły się informacje, że przygotowywany przez Microsoft system Windows 8 będzie obsługiwał niektóre z funkcji znanych z Kinecta.

Kinect, urządzenie pierwotnie przeznaczone dla konsoli Xbox 360, wzbudza coraz większe zainteresowanie użytkowników pecetów. Pozwala ono na grę i wydawanie komend bez użycia kontrolera, z wykorzystaniem jedynie ruchu ciała gracza oraz komend głosowych. Możliwe, że Microsoft planuje wprowadzenie obsługi urządzenia w przygotowywanym właśnie systemie Windows 8. Firma najprawdopodobniej wprowadzi do oprogramowania niektóre z funkcji znanych z Kinecta, a także zapewne integrację z tym urządzeniem.

Według WinRumors, możemy spodziewać się między innymi wykrywania obecności użytkownika i na tej podstawie automatycznego logowania do systemu. Funkcja ta jest obecna w Kinekcie na potrzeby logowania do Xboksa Live. Nie wiadomo jeszcze, czy rozpoznawanie twarzy użytkownika będzie wymagało specjalnego urządzenia, czy też będzie możliwe za pomocą zwykłej kamery internetowej. Ponadto Microsoft pracuje nad wydaniem pakietu SDK dla Kinecta, za pomocą którego deweloperzy będą mogli wprowadzać obsługę tego urządzenia w swoich programach dla Windows. Firma nie udostępni jednak źródeł pakietu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)