Microsoft wydaje dodatek dla Chrome do obsługi kodeka H.264

Microsoft wydaje dodatek dla Chrome do obsługi kodeka H.264

02.02.2011 17:40

Podczas gdy Google zapowiedział wycofanie się z obsługi kodeka wideo H.264 w Chrome, dodatek umożliwiający jego odtwarzanie w tej przeglądarce wydał... Microsoft.

Informacja o odejściu od H.264 na rzecz WebM pojawiła się w połowie stycznia tego roku. Google powiadomił wtedy, że porzuca zamknięty kodek na rzecz otwartego i rozwijanego przez siebie projektu WebM. Ma on być najlepszym standardem do odtwarzania wideo w HTML5. Decyzja firmy Google wzbudziła wówczas sporo kontrowersji. Okazuje się jednak, że użytkownicy Chrome nie będą skazani na brak możliwości odtwarzania wideo w popularnym H.264. Microsoft umieścił na swoich stronach dodatek, za pomocą którego stanie się to możliwe.

Rozszerzenie nosi nazwę Windows Media Player HTML5 Extension for Chrome i przeznaczone jest dla wersji 8.0 albo nowszej przeglądarki firmy Google. Obecne wydanie, jak podaje Microsoft, dostępne jest dla użytkowników systemu Windows 7. Warto zauważyć, że zarówno Microsoft jak i Apple popierają rozwój H.264, podczas gdy Google, Mozilla czy Opera Software opowiedzieli się za WebM. Nic więc dziwnego, że Microsoft stara się zapewnić promowanemu przez siebie rozwiązaniu jak najszerszy dostęp do użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)