Microsoft wydał Windows Live Essentials 2011

Microsoft wydał Windows Live Essentials 2011

30.09.2010 19:55, aktualizacja: 30.09.2010 23:05

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, firma Microsoft udostępniła dzisiaj finalne wydanie pakietu Windows Live Essentials 2011.

Windows Live Essentials 2011 zawiera najnowsze kompilacje aplikacji Movie Maker, Messenger, Mail, Photo Gallery, Sync, Family Safety i Writer. Programy zostały wyposażone w nowy interfejs, bazujący na wstążce. Rozbudowano integrację z Windows 7, między innymi poprzez wykorzystanie list szybkiego dostępu (jumplists). W Messengerze pojawiła się obsługa chatu z Facebooka, dostępny jest także Windows Live Startup - poprawiony instalator pakietu. Pozwoli on na łatwy wybór funkcji, które chcemy zainstalować w komputerze. Ponadto Microsoft odświeżył ikony i grafiki użyte w pakiecie.

Z nowości warto wymienić funkcje rozpoznawania twarzy i "wymazywania" obiektów na zdjęciach w Photo Gallery czy możliwość prowadzenia rozmów w kartach w Messengerze. Pojawiła się również agregacja kont pocztowych w kliencie Mail, tryb offline i personalizowane widoki wiadomości. Szerzej na ten temat informowaliśmy w czerwcu tego roku. W związku z premierą pakietu zmieniono też nazwę usługi Windows Live Sync na Windows Live Mesh. Ponadto pojawiła się możliwość zwiększenia pojemności SkyDrive dla magazynu synchronizacji do 5GB. Z Windows Live Essentials 2011 niestety nie skorzystają jednak użytkownicy Windows XP. System ten nie jest już obsługiwany przez najnowszą wersję pakietu.

Windows Live Essentials 2011 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Dom -> Zestawy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)