Microsoft wydłuża okres wsparcia dla Windows 7 i Vista

Microsoft wydłuża okres wsparcia dla Windows 7 i Vista

Wojciech Cybulski
21.02.2012 02:01, aktualizacja: 21.02.2012 12:53

Microsoft wydłużył okres wsparcia systemu operacyjnego Windows 7 oraz Vista - zgodnie z nowymi wytycznymi właściciele licencji na „Siódemkę” będą otrzymywać poprawki aż do 2020 roku.

Wiadomość o przedłużeniu okresu wsparcia powinna szczególnie ucieszyć osoby, które korzystają w swoich komputerach z systemu Windows Vista w wersji Home Basic, Home Premium czy Starter. Okres wsparcia dla tych edycji został znacznie wydłużony i zostanie zakończony dopiero 11 kwietnia 2017 roku - identycznie jak ma to miejsce w przypadku biznesowych wersji Business, Ultimate i Enterprise. Powody do radości mają także użytkownicy systemu Windows 7. Podstawowe wsparcie dla tego systemu zakończy się 13 stycznia 2015 roku, jednak Microsoft wydłużył okres wsparcia dodatkowego, które potrwa aż do 14 stycznia 2020 roku. Oznacza to, że łatki bezpieczeństwa dla Windows 7 będą wydawane jeszcze przez 8 lat. Być może wydłużony okres wsparcia dla „Siódemki” skłoni do przesiadki na ten system użytkowników Windows XP, dla którego okres wsparcia kończy się w kwietniu 2014 roku.

Wydłużenie okresu wsparcia dla Windows 7 i Windows Vista jest z punktu widzenia użytkowników bardzo korzystne. Decyzja ta może się jednak odbić czkawką na Microsofcie, który już wkrótce będzie musiał przekonać użytkowników do zupełnie nowego interfejsu Metro. Przykład Windows XP pokazuje, że ludzie nie lubią zmian i jeżeli tylko mogą, trwają przy starych, sprawdzonych rozwiązaniach. Przedłużenie wsparcia dla Windows 7 do 2020 roku na pewno nie będzie motywowało konserwatywnych użytkowników do przesiadki na nowsze „Okienka”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)