Microsoft wyjaśnia, dlaczego walczy z Androidem

Microsoft wyjaśnia, dlaczego walczy z Androidem

31.10.2011 17:10

Microsoft postanowił wyjaśnić, dlaczego toczy wojnę patentową z Androidem. Mobilny system Google’a stoi na barkach Microsoftu, twierdzi firma.

Microsoft, podobnie jak Apple czy Oracle, ostro zwalcza Androida. O ile jednak firma z Cupertino stawia na pozwy sądowe, twórca Windows Phone woli zarabiać na systemie, pobierając opłaty od producentów sprzętu. Takie umowy zawarto już z Samsungiem, HTC i ponad 50% wytwórców w USA. Horacio Gutiérrez, prawnik Microsoftu, postanowił wyjaśnić, dlaczego jego firma tak ostro atakuje mobilny system firmy Google. Jego zdaniem Android nielegalnie wykorzystuje doświadczenie i badania firmy z Redmond. Dlatego mówi się, że system ten swoją pozycję uzyskał wspinając się na barki Microsoftu.

Zdaniem Gutiérreza jego firma widzi jasno, że obecne prawo patentowe hamuje rozwój technologii. Dlatego też zamiast zakazywać produkcji i walczyć w sądach, Microsoft woli podpisywać ugody z producentami smartfonów — dzięki temu i wilk jest syty i owca cała. Takie rozwiązanie zdaniem Microsoftu to najlepsze podejście, respektujące zarówno obecne prawa patentowe, jak i potrzeby innowacyjności. Gutiérrez zdradził również, które z patentów jego firma wykorzystuje do walki z Androidem. To na przykład synchronizacja danych między telefonem a komputerem.

Prawnik Microsoftu podkreślał również, że patentowany jest nie tyle ostateczny wynik czy pomysł, co sposób, w jaki doń się dochodzi. Dlatego też można uzyskać dwa różne patenty, które dotyczą tej samej rzeczy. Właśnie dzięki temu, że proponują one odmienne metody prowadzące do celu. Jeśli więc innowacyjność, o której ochronę dzisiaj tak wielu zabiega (w tym Google), ma być chroniona, powinno służyć ku temu właśnie prawo patentowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)