Microsoft wyjaśnia, jak będą teraz przebiegały aktualizacje Windowsa 7 i 8.1

Microsoft wyjaśnia, jak będą teraz przebiegały aktualizacje Windowsa 7 i 8.1

Microsoft wyjaśnia, jak będą teraz przebiegały aktualizacje Windowsa 7 i 8.1
12.10.2016 11:22, aktualizacja: 12.10.2016 12:23

Dla użytkowników Windowsa 7 i 8.1 drugie wtorki miesiąca niebędą już takie same jak kiedyś. Od października łatki zaczęłybyć dostarczane w nowym modelu, mającym zapewnić efektywniejszedostarczanie i wdrażanie poprawek, a zarazem ujednolicenieaktualizowanych środowisk w przyszłości. Szczegóły tego procesuMicrosoft wyjaśniłna TechNecie, a my powiemy Wam, jak to wygląda w praktyce.

Wszystkie aktualizacje będą dostarczane w zbiorczej paczce wkażdy drugi wtorek miesiąca, w dwóch wersjach. Pierwsza z nich niejest dostarczana przez Windows Update, lecz jedynie poprzez WindowsServer Update Services, tak aby ułatwić życie administratorom,muszącym zainstalować łatki na poddanych ich nadzorowi maszynach.

Jednocześnie poprzez Windows Update dostarczana jest paczkałatek, przede wszystkim z myślą o użytkownikach indywidualnych.Zawiera ona wszystkie nowe łatki opisane w biuletynachbezpieczeństwa, wraz ze wszystkimi poprawkami wydanymi jużwcześniej. Oznacza to, że zainstalowanie jednej takiej zbiorczejaktualizacji bezpieczeństwa na Windowsie 7/8.1 automatycznie załatasystem do poziomu aktualnej wiedzy o lukach.

W każdy trzeci wtorek miesiąca, tydzień po łatkachbezpieczeństwa, dostarczone zostaną zapowiedzi łatek poprawkowych(niezwiązanych z bezpieczeństwem) dla obu systemów, zarównopoprzez Windows Server Update Services jak i Windows Update. Będąone traktowane jako opcjonalne, a w następnym miesiącu trafią dozbiorczej paczki aktualizacji.

Obraz

Microsoft rezerwuje sobie też prawo do wydawania każdegomiesiąca poprawek poza normalnym cyklem. Poprawki te zazwyczaj będądołączane do późniejszej zbiorczej paczki, choć niektórepozostaną niezależne – dotyczy to np. łatek do Office, Flasha iSilverlighta. Równocześnie zaś z aktualizacjami Windows będądostarczane aktualizacje .NET Frameworka – więcej informacjiznajdziecie na blogu.NET.

Pozostaje zobaczyć, jak to wyjdzie w „praniu”. Widząc to, codzieje się z Windowsem 10, gdzie każdorazowo instalowanie zbiorczejpaczki poprawek jest trochę jak gra w rosyjską ruletkę (a możesię uda, a może nie uda), nowy cykl może przysporzyć użytkownikomstarszych systemów sporo bólu głowy. U nas w redakcji wczorajwydana KB3194798zainstalowała się dobrze, jednak już internauci narzekają,że na niektórych konfiguracjach sprzętowych z instalacją sąkłopoty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (136)