Microsoft zainteresowany współpracą ze Skype

Microsoft zainteresowany współpracą ze Skype

09.05.2011 11:32

Szykują się spore zmiany w Skype. Firma przygotowuje nowe rozwiązania, zaś bliższą współpracą z twórcą popularnego komunikatora zainteresowany jest Microsoft.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o możliwej współpracy Skype z Facebookiem lub Google. Mark Zuckerberg zainteresowany jest podobno kupnem firmy, zaś Google chciałby współpracować na zasadzie joint venture. Zdaniem serwisu GigaOm, Skype jeszcze w tym tygodniu ogłosi ważne informacje na temat swojej przyszłości. Być może dotyczyć będą one bliższej współpracy z Microsoftem, który zainteresowany jest rozmowami wideo oferowanymi przez komunikator. Jak można się spodziewać, technologie Skype miałyby być wykorzystane w systemie Windows Phone 7 dla smartfonów.

Połączenia wideo stają się coraz bardziej palącą kwestią dla producentów systemów dla urządzeń mobilnych. Zarówno Microsoft jak i Google pracują nad własnymi rozwiązaniami, zaś Apple od roku oferuje użytkownikom iOS FaceTime. Celem jest wprowadzenie nie tylko zwykłego komunikatora z opcją rozmów wideo, ale narzędzia, które będzie zintegrowane z systemem. Być może dlatego zarówno Google jak i Microsoft zainteresowane są współpracą ze Skype. Można przypuszczać, że raczej nie dojdzie do zakupu twórcy komunikatora. Bardziej prawdopodobne wydaje się zainwestowanie w Skype, zwłaszcza, że firma niedługo wchodzi na giełdę papierów wartościowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)