Microsoft żegna się z Internet Explorer. Znika też wczesny Microsoft Edge

Microsoft żegna się z Internet Explorer. Znika też wczesny Microsoft Edge

To już koniec Internet Explorera /fot. GettyImages
To już koniec Internet Explorera /fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
18.08.2020 13:03

Internet Explorer powoli odchodzi w niepamięć. Za niecały rok przeglądarka przestanie być wspierana przez usługi online Microsoftu, w tym Office 365, OneDrive, Outlook czy Teams. Niektóre zmiany nastąpią nawet wcześniej.

Na stronie internetowej Microsoft Tech Community pojawił się wpis informujący o zakończeniu wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer 11. Nie tylko IE powoli odchodzi na wieczny spoczynek. W przedstawionym przez firmę planie, wymieniono również starszą wersję Edge, opartą na przeglądarce Microsoftu, a nie silniku Chromium. Dziś nosi ona nazwę Microsoft Edge Legacy.

Historię końca Internet Explorer 11 i Microsoft Edge Legacy przedstawiono na osi czasu. Jak na niej widać, już 30 listopada zniknie możliwość korzystania z usługi Microsoft Teams z poziomu przeglądarki IE 11. Następnie od 9 marca aplikacja Microsoft Edge Legacy nie będzie już otrzymywać kolejnych aktualizacji bezpieczeństwa. Chociaż może się to zmienić, w zależności od skali potencjalnego zagrożenia.

Obraz

17 sierpnia 2021 roku zakończy się wsparcie dla IE 11 przez usługi Microsoft 365. Korzystanie z usług Microsoftu z poziomu przeglądarki Internet Explorer 11 będzie już niemożliwe, lub bardzo utrudnione w działaniu. Firma zaznacza, że zdaje sobie sprawę z tego, że dla niektórych klientów ta zmiana może być trudna (?), ale uważa, że wszyscy świetnie odnajdą się w korzystaniu z nowej przeglądarki Microsoft Edge.

Przyszłe aktualizacje systemu Windows 10 mają obejmować już tylko przeglądarkę Microsoft Edge opartą na silniku Chromium. Następcę Internet Explorera zaprezentowano poraz pierwszy w 2015 roku, jeszcze pod kryptonimem "Project Spartan". Microsoft Edge po drodze przechodził wiele zmian, w tym najważniejszą - przejście na silnik Chromium.

Przeglądarkę Microsoft Edge na urządzenia z systemem Windows, Mac, Android oraz iOS można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)