Microsoft Edge Microsoft Edge 79.0.309.18

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Microsoft Edge to nowe wydanie przeglądarki znanej z Windows 10. Tym razem Microsoft postawił na silnik Chromium, znacznie zmieniając funkcjonalność programu i możliwości jego personalizacji. W ten sposób producent chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i zawalczyć o udziały w rynku przeglądarek, który jest zdominowany przez osoby korzystające z Google Chrome.

Obsługa nowego Edge'a nie powinna być wyzwaniem dla nikogo, kto wcześniej miał styczność choćby ze wspomnianym Google Chrome. Układ elementów na pasku jest bardzo zbliżony, a ustawienia pogrupowane według podobnych kryteriów, choć ich wygląd i sposób wybierania kategorii jest nieco inny.

Nowy Edge obsługuje rozszerzenia, proponuje kilka trybów wyświetlania strony startowej i już na pierwszy rzut oka działa sprawniej od swojego poprzednika z silnikiem EdgeHTML.

Uwaga!

Instalator wersji Stable pochodzi z serwerów Microsoftu, jednak oficjalnie Edge z Chromium nie został jeszcze zaprezentowany w tym wydaniu. W praktyce warto więc traktować je jako testowe. Więcej można przeczytać na ten temat tutaj.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!