WindowsGrafikaSkład publikacji DTPMiKTeX
MiKTeX ikona

MiKTeX22.7

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

MiKTeX to zestaw narzędzi do składania tekstu, a w szczególności zapisów matematycznych i naukowych. Programy, które znajdują się w pakiecie, to implementacja systemów TeX i LaTeX dla Windowsa.

MiKTeX zawiera wszystko, czego potrzeba do składania tekstu w języku LaTeX lub TeX oraz do generowania dokumentów. Znajdują się tu style, fonty i skompilowane programy, które pomogą w składaniu publikacji.

Trzeba pamiętać, że TeX to system WYSIWYM, czyli bazujący na dyrektywach i znacznikach, nie znajdziemy tu więc edytora pozwalającego podejrzeć wygląd dokumentów. Podgląd zapewnia program Yap, na bieżąco kompilujący i wyświetlający dokument. Znajduje się tu również edytor TeXWorks, podświetlający składnię i prezentujący wynik kompilacji pliku. Pracę warto zacząć od niego. Warto wspomnieć też o niewielkim programie, który pozwala zagnieździć MiKTeX-a na pasku zadań, skąd można szybko uruchomić podstawowe funkcje.

Kolejną zaletą pakietu MiKTeX jest możliwość łatwej instalacji i pobierania brakujących pakietów. Można to zrobić za pomocą dyrektywy \usepackage, podając nazwę potrzebnego pakietu. Można również przy instalacji zlecić pobieranie brakujących elementów automatycznie. Repozytorium jest regularnie aktualizowane, więc nie powinno być żadnych problemów z dostępnością nowych wersji.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań4 822
Data aktualizacji18 lip 2022
Rozmiar pliku135.90 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
MiKTeX ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)