Minecraft dla szkół z dobrymi wynikami i nową aktualizacją

Minecraft dla szkół z dobrymi wynikami i nową aktualizacją

Minecraft dla szkół z dobrymi wynikami i nową aktualizacją
24.01.2017 16:59

Jeśli Minecraft kojarzy się Wam głównie z gimnazjalistami oglądającymi swoich idoli na YouTube, to jesteście w błędzie, chociaż nieznacznym. Jasne, Minecraft to głównie gimnazjum i kiepskie filmiki, ale nie należy zapominać o przedsięwzięciu Microsoftu – MinecraftEdu. Właśnie pojawiła się spora aktualizacja, dzięki której Minecraft: Education Edition stał się jeszcze lepszym narzędziem do nauki dzieci (także w gimnazjum).

Minecraft: Education Edition został wprowadzony w ubiegłym roku i obecnie wykorzystywany jest przez ponad 75 tys. uczniów i nauczycieli w ponad 100 krajach. Na konferencji BETT w Londynie, Microsoft ogłosił nową aktualizację do swojego projektu, która podobno miała zostać stworzona w oparciu o informacje zwrotne od społeczności.

Wśród nowości znajdziemy Global Pause – funkcję, która pozwoli nauczycielowi na włączenie krótkiej przerwy i przejście do innej aktywności. Pojawiły się dodatkowe opcje ułatwienia dostępu, w tym czytanie tekstu we wbudowanym czacie. Usprawniony został interfejs użytkownika, zarządzenie ustawieniami ma być bardziej przejrzyste i po prostu prostsze. Natomiast większe światy, pozwolą na tworzenie większych i bardziej rozbudowanych budowli.

Obraz

Przypomnijmy, że Minecraft: Education Edition kierowany jest do publicznych, a także niepublicznych placówek edukacyjnych, bibliotek, muzeów oraz zarejestrowanych organizacji charytatywnych i non-profit. Cel to zapewnienie dostępu bez względu na terytorium. Microsoft przygotował także stronę education.minecraft.net, w której nauczyciele biorący udział w przedsięwzięciu mogą prezentować efekty pracy uczniów oraz wzajemnie je sobie udostępniać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)