miniOffice 1.5 - biuro w kieszeni

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma FERRO Software poinformowała o ukazaniu się nowej wersji miniOffice, alternatywnego pakietu biurowego charakteryzującego się niewielkimi wymaganiami sprzętowymi.

miniOffice to pakiet oprogramowania biurowego zawierający edytor tekstu oraz arkusz kalkulacyjny, którego podstawowymi atutami są: łatwość obsługi i niewielkie wymagania sprzętowe. Do komfortowej pracy w zupełności wystarczy kilkunastoletni komputer.

Pomimo małych wymagań miniOffice oferuje wszystkie niezbędne w codziennej pracy biurowej narzędzia i funkcje, do dyspozycji użytkownika jest także słownik języka polskiego pozwalający na bieżąco sprawdzać pisownię edytowanych dokumentów tekstowych. Zarówno edytor tekstu jak i arkusz kalkulacyjny umożliwiają zapis i odczyt dokumentów w popularnych formatach DOC, XLS, ODF co ułatwia wymianę dokumentów z programami Word i Excel, a także z pakietami biurowymi OpenOffice i StarOffice.

Nowa wersja została przystosowana do instalacji i uruchamiania z przenośnego dysku USB lub pendrive'a. Dzięki temu użytkownik może łatwo uruchamiać pakiet na komputerze w pracy, w szkole lub w kafejce internetowej. W nowej wersji wprowadzono także możliwość odczytu, zdobywającego coraz większą popularność, formatu OpenDocument Spreadsheet (ODS) oraz starszego formatu OpenOffice.org 1.0 Spreadsheet (SXC). Dodano opcję filtrowania komórek w arkuszu kalkulacyjnym oraz poprawiono sporo drobnych błędów wykrytych w poprzednich wersjach.

Najnowszą wersję testową miniOffice 1.5 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe.

© dobreprogramy