Mistrzostwa Intel Extreme Masters 2017 rozpoczęte! Zobacz, co już teraz możesz zastać w Spodku

Mistrzostwa Intel Extreme Masters 2017 rozpoczęte! Zobacz, co już teraz możesz zastać w Spodku
Oskar Ziomek

25.02.2017 12:04, aktual.: 27.02.2017 09:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zagorzali fani League of Legends, CS:GO oraz Starcrafta II czekali na to wydarzenie od dawna. Finały mistrzostw Intel Extreme Masters ponownie odbywają się w Katowicach, ale po raz pierwszy rozdzielone zostały na dwa weekendy. Pierwszy z nich właśnie się rozpoczyna. Dzisiaj i jutro Spodek wypełni się graczami, którzy o tytuł mistrza ścierać będą się w League of Legends. Widzowie już od wczesnych godzin rannych tłumnie napływają do katowickiego Spodka.

Chociaż imprezę podzielono na dwa tygodnie głównie z powodu długości kolejek, które dotychczas formowały się nawet od godzin nocnych, już teraz widać, że zainteresowanie i tak jest na tyle duże, że w kolejce do wejścia przyjdzie nam nieco postać. Lepiej sytuacja wygląda w przypadku osób, które dysponują biletem wcześniejszego dostępu, jednak również one muszą spodziewać się kolejki sięgającej aż do przejść podziemnych przy rondzie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
Obraz

Kiedy już jednak dostaniemy się do środka, jakie atrakcje można dziś tu zastać? Pierwsze wydarzenie na głównej scenie to mecz pokazowy, który rozpocznie się już o godzinie 12.00. Poprzedzi oficjalną ceremonię rozpoczęcia, na którą organizatorzy zapraszają o 13.30. Później rozgrywki fazy grupowej LoL: o 14.00 rozpocznie się mecz grupy A, zaś grupy B o godzinie 17.30. Na półfinały i finał przyjdzie poczekać do jutra. Dziś Hong Kong Esports zmierzy się z H2K, a G2 Esports z Unicorns of Love.

Pomimo tłumów w korytarzach Spodka, każdy kto będzie chciał dostać się na widownię z pewnością nie poczuje się zagubiony, dzięki świetnemu oznakowaniu oraz serdecznej i pomocnej obsłudze. Nie należy się również obawiać o przekąski: w korytarzu znaleźć można ich wiele.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Inne atrakcje to stoiska firm, które prezentują swoje produkty przed wejściem na główną salę. Skorzystać można z promocji i nieco taniej kupić na przykład karty graficzne lub wyposażyć się w gadżety z ulubionych gier. Znaleźć można również sklepy z garderobą, a w nich zaopatrzyć się w koszulkę ulubionej drużyny, by później z pełnym zaangażowaniem kibicować jej podczas finałów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także ogromna adaptacja Pacmana, w której kontrolerem jest wielki pałąk w praktyce wymagający zaangażowania obydwu rąk do obsługi oraz symulator kolejki górskiej wykorzystujący gogle wirtualnej rzeczywistości i ruchomy fotel, odzwierciedlający przechylenia i wibracje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Od pierwszych godzin organizowane są konkursy. Gadżety ze stoisk MSI trafiły do już do zwycięzców, ale to dopiero początek. Nie zabrakło również cosplayerek, bez których klimat tego typu imprez z pewnością nie byłby taki sam.

Obraz

Niezdecydowani nie powinni mieć już wątpliwości, że warto zajrzeć do katowickiego Spodka. Jeśli jednak nie mają takiej możliwości, zawsze pozostaje opcja śledzenia oficjalnych transmisji z rozgrywek, które znaleźć będzie można zarówno na kanale YouTube, Twitchu, stronie turnieju, jak i Facebooku. Do zobaczenia!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)