Mniej śledzenia na Instagramie. Musisz zrobić jedną rzecz

Mniej śledzenia na Instagramie. Musisz zrobić jedną rzecz

Instagram wprowadza zmiany
Instagram wprowadza zmiany
Źródło zdjęć: © Unsplash
19.10.2023 11:17, aktualizacja: 19.10.2023 13:27

Instagram podjął decyzję, która powinna spodobać się użytkownikom. Chodzi o poprawę ich prywatności. Od teraz łatwiej będzie walczyć ze śledzeniem na platformie. Użytkownicy zyskają też możliwość usunięcia zgromadzonych danych.

Meta poinformowała o zmianie, która ułatwi zachowanie prywatności na Instagramie. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, w Centrum Kont pojawią się nowe ustawienia, dzięki którym będzie można wygodniej zarządzać informacjami gromadzonymi przez serwisy Facebook i Instagram.

Za pośrednictwem Centrum Kont użytkownik będzie mógł na przykład pobrać informacje z kont na Facebooku i Instagramie jednocześnie. Zmiana ta umożliwia na przykład pobranie zdjęć dodanych na obu platformach, bez konieczności wykonywania osobnych operacji dla każdego z serwisów społecznościowych należących do Meta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dla tych użytkowników, którzy cenią sobie prywatność, ważniejsza jest jednak zmiana dotycząca tzw. opcji "aktywności poza Meta". Wcześniej opcja ta była dostępna tylko jako "aktywności poza Facebookiem" - od teraz dostęp do ustawień mają też użytkownicy Instagrama.

Nowość ta umożliwia zarządzanie informacjami, które przesyłane są do Meta, skąd następnie są udostępniane określonym firmom. Z poziomu udostępnionych właśnie ustawień użytkownik może określić m.in. do których firm nie chce wysyłać informacji. Możliwe jest także całkowite wyczyszczenie zgromadzonych danych.

W komunikacie opublikowanym przez Meta czytamy też, że na Instagramie pojawi się opcja przenoszenia treści, takich jak zdjęcia czy filmy, na inne platformy. Nie sprecyzowano jednak o jakie platformy chodzi.

Jak podkreśla Meta, z poziomu Centrum Kont można dokonywać operacji dotyczących konta na Facebooku, na Instagramie, jak i obu kont jednocześnie. To użytkownik decyduje, w jaki sposób chce zarządzać prywatnością i informacjami przypisanymi do kont.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)