MobileMe bez pudełka, co jeszcze się zmieni?

25.02.2011 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Internecie pojawiły się kolejne plotki dotyczące kierunku rozwoju platformy MobileMe — zestawu usług i aplikacji online firmy Apple.

Zgodnie z przyjętą wcześniej strategią, firma Apple zakończyła sprzedaż „pudełkowej” wersji MobileMe. Dostarczone do sklepów pudełka będą sprzedawane do wyczerpania zapasów. Ponieważ to opakowanie zawierało jedynie klucz aktywacyjny i materiały informacyjne, jedynym jego celem była wizualna promocja usługi w sklepach Apple.

Nieoficjalne źródła mówią o poważnej przebudowie platformy MobileMe, nad którą rzekomo pracuje Apple. Najwięcej mówi się o wprowadzeniu do MobileMe możliwości odtwarzania — obok muzyki — filmów i seriali przesyłanych strumieniowo z MobileMe na iPhone'ach i iPadach. Inne źródła mówią, że Apple prawdopodobnie pracuje nad tańszym modelem iPhone'a, który będzie pozbawiony, między innymi, dużej pamięci wewnętrznej, a odtwarzanie multimediów na nim byłoby możliwe jedynie z użyciem strumieni z MobileMe.

Jednak poszerzenie możliwości strumieniowania multimediów to nie wszystko. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Apple ma bardzo dalekosiężne plany związane z MobileMe, które obejmują dodanie do platformy wielu ciekawych, opartych o chmurę funkcji. Jedną z nich, o której była mowa przy okazji wydania iOS 4.3 beta 2, jest system geotagowania, o nazwie kodowej „Tokens”. Według najświeższych informacji ten projekt ma być nie tylko odpowiednikiem Google Latitude, ale także połączeniem Facebook Places, iWant oraz Twinkle.

Inne źródła twierdzą, że osią nowej wersji MobileMe będzie dynamiczna strona agregująca różne dane wysyłane automatycznie z iPhone'a, jak zdjęcia, filmy, słuchana muzyka, kupione aplikacje, odwiedzone strony, statusy użytkowników, czy współrzędne GPS. Użytkownicy usługi Tokens będą mieli możliwość przypisywania etykiet z własnymi informacjami do miejsc, w których się znajdują, na podstawie współrzędnych GPS. Dzięki temu osoby znajdujące się w tym miejscu będą miały możliwość obejrzenia zdjęć i wskazówek pozostawionych przez innych, takich jak na przykład recenzje restauracji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)