Mobilna aplikacja Gmail na Androida z obsługą poczty Exchange

Mobilna aplikacja Gmail na Androida z obsługą poczty Exchange

Mobilna aplikacja Gmail na Androida z obsługą poczty Exchange
26.04.2016 16:49

W ciągu najbliższych dni dla wielu granica między życiem osobistym a pracą zatrze się jeszcze bardziej ;-) Do użytkowników lada moment trafi bowiem aktualizacja mobilnej aplikacji Gmaila, która przynosi wsparcie dla usługi pocztowej Exchange na wszystkich urządzeniach z Androidem.

Dotychczas obsługa Exchange’a w oficjalnej aplikacji Gmaila była możliwa tylko na urządzeniach z rodziny Nexus z systemem Android 5.0 lub nowszym, to się jednak ma zmienić w ciągu kilku dni, kiedy nastąpi aktualizacja. Możliwe będzie nie tylko odbieranie korespondencji, ale także pełna synchronizacja kontaktów oraz kalendarza.

All your mail in one place. An update to the Android Gmail app is now rolling out with support for Exchange accounts pic.twitter.com/yV6zjI0e6U

— Gmail (@gmail) 25 kwietnia 2016Z zaprezentowanych materiałów można wywnioskować, że dodawanie kont Exchange będzie w Gmailu w pełni zautomatyzowane. Dotychczasowe menu dodawania kont, na którym znajdują się wśród możliwości wyboru konto Google i ręczna konfiguracja serwerów IMAP bądź POP3, zostanie wzbogacone o nową pozycję. Po jej wyborze wystarczy wpisać adres, hasło oraz dostosować do indywidualnych potrzeb opcje powiadomień i synchronizacji.

W ten sposób androidowa aplikacja Gmaila wzbogaca się o kolejną obsługiwaną usługę – widać, że Google zmierza do stanu, w którym z powodzeniem będzie ona obsługiwała możliwie jak najwięcej różnych kont. To zaś będzie wykluczało konieczność korzystania z innych mobilnych aplikacji pocztowych. Gmaila na Androida znajdziecie w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)