Mobilny Chrome ma już miliard użytkowników, ale to się może zmienić

Mobilny Chrome ma już miliard użytkowników, ale to się może zmienić

Mobilny Chrome ma już miliard użytkowników, ale to się może zmienić
21.04.2016 17:38

Wydanie przeglądarki Chrome w wersji oznaczonej liczbą 50 jest dla Google także okazją do świętowania poprzez pochwalenie się statystykami popularności swojego programu. Zarówno w przypadku wersji przeznaczonej na stacjonarne systemy operacyjne, jak i mobilne. Co do zdecydowanego lidera wśród przeglądarek internetowych nadal nie ma mowy o wątpliwościach.

Opublikowane przez Google statystyki dotyczą jednak mobilnej wersji programu, nie bacząc na fakt, że jego wersja numer 50 wciąż znajduje się w fazie beta. Najistotniejsza jest oczywiście liczba użytkowników – z Google Chrome na różnych mobilnych urządzeniach korzysta co miesiąc aktywnie 1 miliard użytkowników.

350175968780117953

Jest to szczególnie imponujące, gdy weźmie się pod uwagę liczbę użytkowników jeszcze sprzed kilku miesięcy. W październiku, podczas imprezy Chrome Dev Summit, ogłoszono, że z przeglądarki korzysta 800 mln. To zaś miało być podwojeniem liczby w stosunku do października roku 2014.

Google opublikowało na oficjalnym blogu kolorową infografikę, gdzie można zapoznać się także z innymi danymi dotyczącymi wykorzystywania przeglądarki. Mowa na przykład o 771 miliardach stron ładowanych dzięki mobilnemu Chrome’owi co miesiąc. Nie zabrakło też informacji, która może wzbudzić ironiczne uśmiechy: Chrome co miesiąc automatycznie uzupełnia 9,1 mld pól w formularzach.

350175968780314561

Opublikowane statystyki, choć bez wątpienia imponujące, wypadają nieco mniej chwalebnie, gdy weźmie się pod uwagę wczorajsze pisemne zgłoszenie zastrzeżeń ze strony Komisji Europejskiej, która zarzuca Google’owi nadużywanie pozycji na rynku wyszukiwarek.

Jeden z zarzutów dotyczy właśnie rzekomych praktyk monopolistycznych dotyczących przeglądarki Chrome. Niewykluczone, że śledztwo prowadzone przez KE sprawi w przyszłości, że liczba użytkowników mobilnego Chrome’a przestanie rosnąć w dotychczasowym tempie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)