Moc w IEM 2016 była silna: nowe rekordy oglądalności i zwiedzających

Moc w IEM 2016 była silna: nowe rekordy oglądalności i zwiedzających

23.03.2016 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli myśleliście, że finały IEM w Katowicach wyczerpały już swoją formułę i rekordy, które odnotowano w zeszłym roku, nie zostaną raczej pobite, zwyczajnie byliście pesymistami. Organizatorzy imprezy ogłosili, iż było lepiej na wszystkich frontach. Jeżeli wziąć pod uwagę fakt przycięcia wydarzenia ponownie do trzech dni, a nie rozciągnięcia go na cztery, jak poprzednio, liczby jeszcze bardziej robią wrażenie.

Intel Extreme Masters 2016 - Hostessy - Cosplay - Przebieg imprezy

Zwiedzających było 113 tysięcy, w porównaniu do 104 zeszłym razem oraz 73 tysięcy w 2014 roku. Zapewne duże znaczenie dla poprawy tego wyniku miała lepsza organizacja kolejki do darmowego wejścia, więc mniej osób rezygnowało z wielogodzinnego stania, a także poprawa sytuacji na linii Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Tam też odbywały się nie tylko turnieje, lecz również wystawy sprzętu w części IEM Expo. Tu różnorakich ciekawych stoisk wystawców można było doliczyć się na finałach aż 43.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z chlubnych statystyk, wypada przytoczyć konkretne liczby. Zmagania online śledziło przeszło 34 milionów fanów e-sportu i nie tylko, z 2 milionami widzów w szczytowym momencie. To wzrost o kolejno 32 oraz 25 procent, co czyni z katowickiego IEM 2016 najpopularniejsze takie medialne przedsięwzięcie w historii podobnych transmisji. W kanałach społecznościowych także nie świeciło pustką. Na kontach Twitter i Facebook wydarzenia odnotowano ponad 3,2 miliona aktywności, z odsłonami idącymi w setki milionów. Niemal tysiąc wzmianek dotarło do 30 milionów unikalnych użytkowników.

Obraz

W ramach ciekawostek, ujawniono też niestandardowe dane. Nad przebiegiem imprezy czuwało ponad 1300 osób. Wykorzystano około 1000 zestawów komputerowych i mniej więcej tyle samo kwater zapewniono graczom i ich ekipom w miejskich hotelach. W strefie dla dziennikarzy poszło 38 tysięcy butelek z napojami, do czego dołożyli swoje trzy grosze także redaktorzy dobrychprogramów. Przypomnijmy, że za pośrednictwem specjalnej podstrony najnowszymi informacjami z miejsca zdarzenia dzielili się z czytelnikami coleslav, Kristov_pl oraz TomisH. Ponownie byliśmy patronem medialnym. Ogromnym powodzeniem cieszyły się nasze konkursy plus naturalnie zdjęcia hostess.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)