WindowsGryAkcja i strzelankiMono

Mono1.03

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Mono to specyficzny rodzaj gry z gatunku Space shooter czy też jak kto woli, Kosmicznej strzelaniny. Jest ona na tyle nietypowa, że w sumie ciężko nawet określić miejsce rozgrywania się jej akcji. Generalnie wypada przyjąć, że to bliżej niezidentyfikowana przestrzeń kosmiczna, gdyż to co dzieje się na planszy, jest po prostu...nie z tej Ziemi ;-).

Fabuła gry jest niezmiernie prosta i łatwa do opanowania. Niewielkich rozmiarów statkiem w kształcie koła poruszamy się w dowolnych kierunkach po statycznej planszy omijając i zestrzeliwując statki przeciwnika. One również są tego samego kształtu, co nasz pojazd, ale by dokonać całkowitej destrukcji każdego z nich, należy wpakować w nie całą masę pocisków, gdyż przeciwnik po każdorazowym trafieniu, rozprasza się na mniejsze jednostki, a następnie na jeszcze mniejsze. Powoduje to naprawdę duży chaos i co za tym idzie duże utrudnienie dla gracza. Aby rozpocząć grę, należy ją wpierw wypakować z formatu .zip, odpalić plik .exe, dokonać kosmetycznych zmian w opcjach (o ile to oczywiście potrzebne) i wybrać button "start". Do dyspozycji mamy 3 poziomy trudności, w związku z tym każdy znajdzie ten adekwatny dla własnych umiejętności. Oprócz tego kilka podstawowych ustawień odpowiedzialnych za jakość ścieżki dźwiękowej oraz to jedno, dość nietypowe, które odpowiada za tło gry. Wydawać by się mogło, że to ostatnie z wymienionych ustawień, to czysty banał nie mający żadnego wpływu na przebieg gry. Tak może by i było, ale nie w Mono. Otóż tło gry jest jakby sprzężone z tym, co dzieje się na ekranie. Kule, do których przez cały czas oddajemy serie strzałów występują w trzech podstawowych kolorach składowych, a mianowicie: niebieskim, czerwonym i zielonym. W zależności od tego, ile kól konkretnej barwy uda nam się zestrzelić, w tym kierunku będą następować kolorystyczne zmiany na naszym ekranie. Im dłużej trwa gra, tym większe pomieszanie kolorów. Wraz z coraz większą liczbą atakujących nas natarczywych kól, tworzy się niezłe zamieszanie na ekranie naszego komputera.

Ocena redakcji
2.0
Ocena użytkowników
5.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań6 050
Data aktualizacji16 paź 2007
Rozmiar pliku5.80 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)