AndroidGryBijatykiMORTAL KOMBAT X
MORTAL KOMBAT X ikona

MORTAL KOMBAT X5.3.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

MORTAL KOMBAT X to mobilna wersja kultowej bijatyki. Jej premiera towarzyszy wydaniu wersji na PC i konsole. Edycja na urządzenia przenośne ma z nią niewiele wspólnego, ale dalej pozostaje dobrą grą.

Model rozgryki przypomina ten znany z takich gier jak Injustice: Gods Among Us czy też WWE Immortals. Obie udowodniły, że na urządzenia mobilne można wydać grywalną bijatykę, trzeba tylko inaczej podejść do jej podstawowych założeń. Sporo elementów gry opiera się na zasadach znanych z kolekcjonerskich gier karcianych. Nowych bohaterów, umiejętności oraz wyposażenie zakupujemy w specjalnych paczkach. Bohaterów możemy również zakupić pojedynczo, jednak wtedy ich kosz jest wyższy.

Pojedynki to już bardziej klasyczna bijatyka. Przed każdą walką wybieramy zespół składający się z minimum 3 postaci, możemy się pomiędzy nimi przełączać podczas pojedynku. Walka opiera się na 2 ruchach podstawowych: dotknięcie ekranu jednym palcem oznacza wyprowadzenie ciosu, a dwoma blok. Ciosy możemy łączyć w niewielkie kombinacje. Dodatkowo każdy bohater posiada 3 stopniowy pasek zdolności specjalnych. Gdy dodamy do tego nową opcję towarzyszy oraz elementy QTE otrzymujemy mechanizm prosty, ale pozwalający na różne kombinacje.

Karty możemy ze sobą łączyć, zwiększać ich punkty doświadczenia oraz możliwości. Poza wieloma kombinacjami takie rozwiązanie otwiera drzwi do mikropłatności. Rzeczywiście jest ich sporo i kuszą już od początku zabawy. Tytuł jednak pozwala na powolne gromadzenie każdej waluty, tak więc wszystko można nadrobić cierpliwością.

Mocną stroną Mortal Kombat X jest oprawa graficzna. Gra prezentuje się bardzo dobrze nawet na mniejszych ekranach, zastrzeżenia można mieć jedynie do tłumaczeń, które nie zawsze są dokładne, a czasami nie mieszczą się w wyznaczonym polu. Mortal Kombat to na chwilę obecną jedno z ciekawszych mordobić na urządzenia przenośne. Gra wspiera usługę Google Play Gry. Dodatkową zaletą jest współpraca z wersją konsolową postępy w grach odblokowują nagrody w drugim tytule. Niestety nie jest możliwa synchronizacja postępów pomiędzy wersją iOS i Android.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań2 469
Data aktualizacji28 kwi 2024
System operacyjnyAndroid 5.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
MORTAL KOMBAT X ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)