AndroidZdrowie i aktywnośćMonitorowanie aktywnościMoto Body
Moto Body ikona

Moto Body

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Moto Body to program na smartfon i smartwatch Moto 360 (pierwszej i drugiej generacji), służący do monitorowania aktywności fizycznej.

Po zainstalowaniu na smartfonie Moto Body pyta użytkownika o podstawowe parametry: wzrost, wagę, wiek i płeć. Aplikacja proponuje dwa rozwiązania służące do podsumowywania aktywności fizycznej: liczbę przebytych kroków lub spalonych kalorii. Ustala też cele, którym należy sprostać w ciągu tygodnia, dotyczące właśnie liczby kroków do pokonania oraz liczby kalorii do spalenia.

Po podaniu wstępnych informacji, Moto Body na zegarku na bieżąco śledzi aktywność fizyczną użytkownika. Program raz w tygodniu prezentuje raport z aktywności, a na koniec miesiąca przesyła podsumowanie szczegółowe, które wyświetli się zarówno w aplikacji, jak też zostanie przesłane na adres poczty elektronicznej użytkownika, jeśli wyrazi na to zgodę.

W aplikacji Moto Body na smartfonie dane są prezentowane w formie wykresów, a filtrować je można w skali tygodnia, miesiąca i roku. W ten sposób użytkownik może porównać swoje aktywności w określonych ramach czasowych. Ponadto, w aplikacji znajduje się osobna kategoria „Bieganie”, w której program informuje o czasie poświęconym właśnie na bieganie, o pokonanej odległości i średnim tempie biegów.

Aplikacja Moto Body po zainstalowaniu na smartfonie pojawia się też na smartwatchu Moto 360 (pierwszej i drugiej generacji). Wersja na inteligentny zegarek podaje podstawowe informacje o aktywności fizycznej (o pulsie, przebytych krokach i spalonych kaloriach), wysyła też powiadomienia, gdy np. w ciągu dnia mamy za sobą za mało kroków, by osiągnąć ustalony cel. Z poziomu aplikacji na smartwatch, Moto Body pozwala też zmierzyć puls.

Dane z aplikacji Moto Body można udostępniać do innych programów: Google Fit, Fitbita, Stravy, MapMyRun i Under Armour Record.

W planach Motoroli jest dodanie do aplikacji Moto Body na smartfony bazy wiedzy o zdrowym stylu życia, m.in. z poradami fitness. Ta funkcja nie jest jeszcze dostępna.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań274
Data aktualizacji28 paź 2020
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Moto Body ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)