Mozilla dołączyła do Open Invention Network

Mozilla dołączyła do Open Invention Network

Wojciech Cybulski
21.09.2010 23:55

Mozilla poinformowała za pośrednictwem firmowego bloga o dołączeniu do Open Invention Network - organizacji, której celem jest ochrona jej członków przed roszczeniami dotyczącymi patentów wykorzystanych w oprogramowaniu Open Source.

Open Invention Network zostało utworzone w 2005 roku. Jego założycielami były firmy powiązane z sektorem IT, takie jak IBM, Novell, Red Hat czy SONY. Organizacja zajmuje się skupywaniem patentów mogących jej zdaniem zaszkodzić rozwojowi systemu Linux. OIN chroni dzięki temu firmy produkujące oprogramowanie dla Linuksa przed pozwami o naruszenie patentów. Ponadto patenty należące do OIN są dostępne bezpłatnie dla wszystkich firm, instytucji i osób fizycznych, które godzą się na niewykorzystywanie swoich własnych patentów przeciwko systemowi Linux. Dzięki członkostwu w organizacji Mozilla będzie mogła korzystać z portfela rozwiązań technologicznych należących do OIN - fundacja ma także plany, by wnieść własny wkład w rozwój projektów realizowanych przez Open Invention Network.

Mozilla wyjaśnia, że głównym celem członkostwa w OIN jest chęć ograniczenia zagrożeń związanych z oskarżeniami o naruszenie patentów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)