Mozilla proponuje nie tak częste aktualizacje Firefoksa

Mozilla proponuje nie tak częste aktualizacje Firefoksa

22.09.2011 17:37, aktualizacja: 23.09.2011 10:20

Mozilla zastanawia się, czy może jednak zrezygnować z częstych aktualizacji Firefoksa. Fundacja zaproponowała nowy kalendarz wydawniczy.

Wczoraj informowaliśmy o pomyśle na bardzo krótki cykl wydawniczy Firefoksa. Taka koncepcja pojawiła się na liście dyskusyjnej deweloperów i chociaż ostatecznie została odrzucona, to jednak wywołała spore zamieszanie. Także wśród pracowników Mozilli. Okazuje się, że projekt przejścia z cyklu 6-tygodniowego na 5-tygodniowy dał do myślenia producentowi Firefoksa. Zamiast jednak skracać kalendarz, Mozilla proponuje go... wydłużyć. Nowy Firefox ESR (Extended Support Release) miałby ukazywać się średnio co 30 tygodni, a wspierany byłby przez 42.

Należy tutaj zaznaczyć, że Mozilla nie zmieniła zdania co do szybkiego wydania przeglądarki. Pomysł dotyczy jedynie wsparcia udzielanego organizacjom i podmiotom biznesowym. Narzekali oni na brak pomocy ze strony fundacji i zbyt częste aktualizacje. W odpowiedzi na protesty Mozilla powołała specjalny zespół o nazwie Grupa Robocza Użytkowników Firmowych (MEWG), którego celem jest nawiązanie współpracy między fundacją a firmami. Właśnie jej efektem jest przedstawiona na blogu fundacji propozycja. Mozilla czeka teraz na odzew innych firm i organizacji, i w zależności od ich zdania podejmie decyzję o udostępnianiu długo wspieranego wydania Firefoksa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)