Mozilla: Rozruszaj swojego Firefoksa!

Mozilla: Rozruszaj swojego Firefoksa!

11.03.2010 13:32

Mozilla uruchomiła nową usługę - Rock Your Firefox. Dzięki stronie internetowej użytkownicy jednej z najpopularniejszych przeglądarek mogą dowiedzieć się jak wprowadzić zmiany w Firefoksie. Strona ma również pomóc osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z przeglądarką internetową Mozilli.

Firefox jest obecnie przeglądarką z największą ilością dodatków. Chociaż od kilku miesięcy goni go Google Chrome, to jednak program Mozilli jest cały czas niepokonany. Według ostatnich statystyk użytkownicy Firefoksa mogą skorzystać z ponad 6 tys. dodatków. Na stronie Rock Your Firefox będziemy mogli dowiedzieć się jak instalować dodatki, zmieniać wygląd przeglądarki, a także, które rozszerzenia są najciekawsze. Obecnie dzięki wirtrynie Mozilli można zapoznać się z... dwoma dodatkami.

Rock Your Firefox oferuje Xsticky i Yoono. Pierwszy dodatek umożliwia wprowadzenie notatek przypisanych do strony internetowej. W ten sposób możemy zanotować potrzebne informacje, ale także przemyślenia, na które wpadliśmy podczas przeglądania witryny. Yoono z kolei jest dodatkiem umożliwiającym obsługę serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy LinkedIn. Użytkownik aby przesyłać informacje nie musi odwiedzać odpowiedniego serwisu, ale może to swobodnie robić np. surfując po Internecie. Jak informuje Mozilla, był on już pobrany prawie 4 mln razy.

Nowa strona Mozilli jest z pewnością świetnym rozwiązaniem dla użytkowników Firefoksa. Umożliwia bowiem zdobycie informacji na temat ciekawych dodatków, które często trudno jest wyłowić z gąszczu rozszerzeń dostępnych dla przeglądarki. Można także nauczyć się jak korzystać z dodatków, co przyda się osobom nieznającym jeszcze możliwości Firefoksa. Szkoda tylko, że witryna dostępna jest wyłącznie w języku angielskim. Jeżeli Mozilla poważnie myśli o swoich użytkownikach, których poza USA i Anglią jest bardzo dużo, powinna przygotować także inne wersje językowe Rock Your Firefox.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)