Mozilla udostępnia Thunderbird 3.1 Alpha

Mozilla udostępnia Thunderbird 3.1 Alpha05.02.2010 17:40

Programiści firmy Mozilla udostępnili wersję 3.1 Alpha (nazwa kodowa Lanikai) klienta pocztowego Thunderbird. Premiera miała miejsce zaledwie parę tygodni po wypuszczeniu stabilnej wersji 3.0.

Największa zmiana w 3.1 to wprowadzenie silnika Gecko 1.9.2. Jest on obecnie stosowany w przeglądarce internetowej Firefox 3.6. Silnik może być używany w Thunderbirdzie do obsługi niektórych rozszerzeń - np. kalendarza Google Calendar. Może być również wykorzystywany do tworzenia e-maili, które wymagają zamieszczenia elementów stron WWW. W sumie w 3.1 Alpha pojawia się aż 147 zmian i poprawek.

Jak informuje Mozilla, w Thunderbirdzie wprowadzono kilka ulepszeń związanych z IMAP. Naprawiono również błędy związane ze Smart Folders, filtrami wiadomości i załącznikami. Download Manager jest teraz dostępny jako element menu - wystarczy kliknąć zakładkę Narzędzia, a następnie Zapisane pliki. Programiści dokonali także nieznacznych korekt w interfejsie programu.

Thunderbird 3.1 Alpha jest dostępny w języku polskim - można go pobrać z naszego vortalu w wersji dla Windows, Linux i Mac OS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)