Mozilla wydaje stabilną wersję Firefox for Maemo

Wojciech Kowasz

30.01.2010 12:03, aktual.: 30.01.2010 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie dalej jak w czwartek światło dzienne ujrzała wersja Release Candidate 3 przeglądarki Firefox for Maemo, a już wydana została wersja stabilna mobilnego Liska.

Firefox for Maemo, wcześniej znany jako Fennec, to mobilna wersja przeglądarki Firefox przygotowywana na platformę Maemo - specjalną dystrybucję Linuksa rozwijaną przez Nokię, która napędza telefony Nokia N900 i N810. W mobilnym Firefoksie znajdziemy szereg funkcji znanych z pełnej wersji, między innymi przeglądanie w kartach, menedżera haseł, obsługę Weave Sync czy możliwość instalowania dodatków (aktualnie jest ich ponad 40). Są także rzeczy zaprojektowane specjalnie dla tej edycji przeglądarki, na przykład ułatwiający nawigację pasek Smart Location Bar (ochrzczony przez użytkowników jako "Awesome Bar").

Warto zaznaczyć, że podobnie jak wydana w czwartek wersja RC3, także i stabilny Firefox for Maemo nie posiada domyślnie obsługi plug-inów. Pociąga to za sobą brak obsługi Flasha, czyli między innymi niemożność oglądania filmów w serwisie YouTube. Mozilla proponuje jednak rozwiązanie - dodatek YouTube Enabler, który umożliwia korzystanie z serwisu YouTube nawet bez konieczności posiadania plug-inu Adobe.

Firefox for Maemo 1.0 oficjalnie wspierany jest na urządzeniach Nokia N900 i N810. Można go pobrać ze strony domowej mobilnej przeglądarki.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)