Mozilla wydała Firefoksa 4 beta 3

Mozilla wydała Firefoksa 4 beta 3

11.08.2010 11:55, aktualizacja: 11.08.2010 12:08

Pojawiła się kolejna, trzecia już beta przeglądarki internetowej Firefox 4. Dostępna jest w 34 wersjach językowych, w tym, w polskiej.

Zapowiadana przez Mozillę wersja beta Firefoksa 4 ukazała się zgodnie z terminarzem. Mimo wprowadzonych poprawek i zwiększonej stabilności, nadal mogą pojawić się problemy z działaniem Firefoksa, a także nie wszystkie dodatki będą zgodne z programem. Pojawiły się zmiany w obsłudze JavaScriptu, które pozwalają na bardziej efektywne wykonywanie kodów używanych na przykład w grafice i animacjach. Programiści udostępnili także obsługę ekranu dotykowego w Windows 7. Poza tym wyeliminowano całą listę błędów, w tym wiele powodujących niestabilność przeglądarki. Poprawki dotyczą też obsługi dodatków, synchronizacji, arkuszy stylów CSS czy akceleracji Direct2D w Windows 7. Usunięto szereg błędów związanych z działaniem funkcji App Tab, czyli grupowania zakładek. Pełna lista poprawek w Firefoksie 4 beta 3 dostępna jest na stronach Mozilli.

Finalne wydanie Firefoksa 4.0 ma ukazać się w październiku tego roku. W międzyczasie Mozilla planuje udostępnić testerom wersję Release Candidate. Fundacja stawia sobie ambitne zadanie dotyczące nie tylko zmiany interfejsu przeglądarki, ale również wielu jego funkcji. Mozilla postawiła przed sobą trzy cele - to szybkość, moc i dostępność. Firefox 4 ma błyskawicznie wczytywać strony WWW, obsługiwać HTML5 i nowe standardy internetowe, a także pozwolić użytkownikowi uzyskać większą kontrolę nad przeglądarką i danymi.

Firefoksa 4 Beta 3 można pobrać z naszego vortalu. Dostępne są wersje dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Należy pamiętać, że mimo wszystko jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)